Учора траса, що йде з передмість до Києва, зранку променилася вогнями фар. Усе через те, що набрали чинності нові правила дорожнього руху, які зобов’язують iз 1 жовтня до 1 травня за межами населених пунктів їздити з увімкненим ближнім світлом навіть удень.
«УМ» розпитала водіїв, чи знайомі вони з новими ПДР. «Звісно, я знаю, що вiдсьогоднi набуло чинностi кілька нововведень, — пояснює водій iз 30–річним стажем Ігор Гречанівський. — По–перше, тепер iз жовтня по травень за межами населених пунктів треба буде їздити з увімкненими фарами. По–друге, нові правила дозволяють їздити по населених пунктах, назва яких зображена на синьому тлі, зі швидкістю 90 кілометрів за годину, бо досі ще діють «бонусні» 20 км/год. Ну і по–третє, вводять нові знаки. Найбільш цікавим, як на мене, є знак «Щільна забудова», у межах дії якого швидкість обмежується до 60 кілометрів на годину. Припускаю, саме на цей знак «ловитиметься» найбільше необережних водіїв».
Прес–служба ДАІ повідомила, що з 15 квітня почнуть діяти 11 нових дорожніх знаків та п’ять табличок, проте водії, яких опитала «УМ», учора таких знаків ніде не бачили. Найбільше коментарів з–поміж них викликає трикутник, що означає «Кінець дороги з удосконаленим покриттям». Водії жартують, що встановлювати його в Україні можна лише там, де закінчується дорога на Межигір’я.
Відучора «узаконено» нову розмітку. Відтепер червона смуга з білим пунктиром по краях означає «Велодоріжку», а жовта смуга поперек дороги підказує, що за кiлька метрів — «лежачий поліцейський».
Нагадаємо, що новi ПДР суворіше регламентують проїзд повз транспорт, який перевозить дітей або зупиняється для того, щоб висадити пасажирів. Відтепер шкільні автобуси мають зупинятися з увімкненою «аварійкою», а водії інших авто мають пригальмовувати чи навіть зупинитися для того, щоб діти могли безпечно перейти вулицю. Ще одне «дитяче» нововведення — автокрісла для дітей до 12 років не є обов’язковими, як цього вимагали попередні ПДД. А з нововведення, яке схвалюють усі, — заборона паркуватися на газонах.