Жертвами землетрусу, що стався позавчора надвечір на півдeнному заході Ірану, стали щонайменше 37 людей. Ще понад 850 отримали поранення. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, повністю зруйновано 12 сіл. Особливу тривогу не лише іранців, а й світової спільноти викликало те, що за 90 кілометрів від епіцентру землетрусу, потужність якого сягала 6,3 бала за шкалою Ріхтера, розташоване портове місто Бушер із єдиною в країні атомною електростанцією.
Влада Ірану заспокоює: АЕС не постраждала і її безпеці нічого не загрожує. Попри те, що підземних поштовхів було зафіксовано близько 90. Іранський підрозділ організації «Червоний Півмісяць» спрямував у постраждалий регіон команди рятувальників. Загалом у зруйнованому районі розташовано близько півсотні сіл, де мешкає загалом понад 10 тисяч людей. З–під завалів вдалося витягти живими вже більше 20 людей, рятувальні роботи тривають.
Землетрус відчули мешканці країн уздовж усієї Перської затоки. Зокрема, сильні поштовхи сколихнули емірати Дубаї й Абу–Дабі, Катар та Бахрейн, де люди в паніці вибігали з будинків. На високих поверхах хмарочосів, які в Дубаї сягають 300—500–метрової висоти, навіть невеликий землетрус видається значно сильнішим.
Іран розташований у зоні високої сейсмічної активності — на головних геологічних лініях розлому земної кори. У 2003 році землетрус у місті Бам забрав життя понад 25 тисяч людей. Міжнародні експерти неодноразово попереджали Іран, що Бушерську АЕС побудовано в надзвичайно небезпечній зоні.