У суботу відбулась чергова акція на підтримку Гостинного двору. Поки пам’ятку архітектури ХІХ століття обнесено зеленим парканом (у внутрішньому дворі тривають будівельні роботи. — Авт.), у Гостинному й далі працює Державна наукова архітектурна бібліотека ім. Заболотного. Щоб укотре привернути увагу киян до «реконструкції», громадські активісти влаштували акцію «Як пройти в бібліотеку?».
Людей закликали записатися до книгозбірні. Отримала читацький квиток і кореспондент «УМ». На відміну від концерту на підтримку Гостинного на початку березня, цього разу акція пройшла спокійно, без супроводу «Беркута». А один міліціянт біля входу навіть поскаржився «УМ», що його з бібліотеки... вигнали. Мовляв, він просто зайшов поцікавитися, що там за книжки, але інших читачів обурила його присутність.
У книгозбірні і справді розширилося коло читачів. О 14.45, за 15 хвилин до закінчення акції, нові квитки отримали 49 чоловік. До 18.00, коли зачиняється бібліотека, кількість виданих читацьких квитків зросла до понад ста. Серед нових читачів — і шестикласник однієї з київських шкіл Тимур, який дізнався про акцію з листівки. До суботи хлопець нічого не знав про бібліотеку імені Заболотного, хоча книгозбірнями цікавиться. Школяр не у захваті від того, як змінюється місто: «Нові висотки не гармоніюють зі старими будинками. Хотілося б, щоб місто було таким, як і років 50 тому, як на старифотографіях, які я бачив».
Директор бібліотеки Галина Войцехівська розповіла «УМ», що книгозбірня пробуде в Гостинному ще кілька місяців. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово–комунального господарства, якому підпорядковується бібліотека, знайшло для неї приміщення недалеко від станції метро «Шулявська». Це колишня триповерхова їдальня видавництва «Преса України», що на проспектi Перемоги, яка наразі реконструюється відповідно до вимог книгозбірні.
Анастасія ФЕДЧЕНКО