Зсуви — не зовсім типове явище для Києва — сталися через розмивання круч талими водами. Лише за вихідні було зафіксовано 18 випадків зсувів, повідомляють у Київміськдержадміністрації.
У зоні подальшого ризику — правий берег Дніпра та Поділ. Так, «поповзла» Аскольдова могила, пагорб у Маріїнському парку в районі Зеленого театру, Замкова гора. Наймасштабніший зсув, за даними КМДА, — на Богуславському спуску на Подолі, де обвалилося 500 кубометрів землі. Пагорби та насипи є загрозливими і в інших районах столиці. За даними ТСН, учора посипався глиняний насип, на якому стоїть залізнична платформа «Троєщина–2». Столична влада звітує, що в п’ятницю довелося відселити людей — загалом 16 сімей — iз двох будинків на вулиці Воздвиженській, наразі евакуйованих розмістили в готельному комплексі.
«Відповідальний за зсуви» заступник голови КМДА Анатолій Голубченко на засіданні оперативного штабу наказав цілодобово стежити за процесами, що відбуваються вздовж усієї Замкової гори та прилеглих до неї будівель. Він не виключає, що, можливо, й тут мешканців доведеться відселити. Ситуацію ускладнює те, що до тильного боку гори, там, де тривають зсувні процеси, немає нормальних під’їзних доріг. «Поки що треба знімати і вивозити шари ґрунту, які сповзають донизу, вручну, — цитує Голубченка інформагенція УНІАН. — Я розумію, що в Єгипті піраміди будували вручну. Але ми живемо в ХХІ столітті, і є техніка. Якщо цього не зробити, від повторення (зсуву) ніхто не застрахований». «Це і є надзвичайна ситуація», — наголосив Анатолій Голубченко і запропонував негайно знаходити фірми, здатні виконати роботи з локалізації зсувів, навіть не проводячи тендерів. «Треба діяти швидко, оскільки проведення тендеру може затягнутися, а у нас немає часу вибирати замовника та виконавця».