Папа й надалі житиме скромно
Папа Римський Франциск має намір і далі мешкати у ватиканському домі святої Марти, а не в розкішних папських апартаментах. Про це розповів аргентинський ксьондз Хорхе Чичізолі з міста Посадас, до якого, як до давнього приятеля, новий Папа зателефонував, щоб привітати з днем народження. У розмові з приятелем Франциск зізнався, що не хоче бути ізольованим у папській резиденції, бо віддає перевагу людському спілкуванню з іншими мешканцями Ватикану. Папа також визнав, що йому незручно з приводу того, що він доводить «до божевілля» ватиканську охорону, йдучи на прямі і близькі контакти з мирянами.
Косово з Сербією так і не помирилися
Невдачею завершилися перемовини, що мали на меті покласти край етнічному розділенню в частково визнаній міжнародною спільнотою Республіці Косово. Остання, восьма за ліком, зустріч між косовським та сербським прем‘єрами Хашимом Тачі та Івіцею Дачичем у Брюсселі тривала 14 годин, проте не принесла результатів. Впродовж багатьох місяців посередником у перемовинах виступає Європейський Союз. «На стіл було покладено чимало пропозицій. Але між двома сторонами лежить прірва — неширока, проте дуже глибока. Тепер вони повернуться до себе, проведуть консультації у своїх столицях і протягом наступних кількох днів повідомлять мені про своє рішення» — сказала Верховний представник ЄС із закордонних справ Кетрін Ештон.
Косово — колишня сербська провінція, яка за підтримки Заходу 2008 року оголосила незалежність, всупереч міжнародним угодам та міжнародному праву. Сербія не визнає її державності та намагається контролювати північ Косова, яка населена переважно сербами. Більшість косовського населення складають албанці. Діалог у Брюсселі спрямований на те, аби нормалізувати відносини між Сербією і Косово.
Давні гріхи беруть за горло
Колишній міністр з питань бюджету Франції Жером Каюзак зізнався, що має таємний рахунок у Швейцарії на 600 тис. євро, які приховані від податків. Це зізнання сколихнуло передусім правлячу партію, адже тепер Каюзаку висунуто офіційні обвинувачення і він став головним фігурантом кримінальної справи. Щоправда, цей рахунок був відкритий 20 років тому і за останні 12 років, коли Каюзак обіймав посаду міністра, не поповнювався. Але соціалісти, які нині перебувають при владі, обіцяли боротися з ухилянням від сплати податків та корупцією. А тепер, виходить, упіймалися на цьому самі. Опозиція натякає, що провина лежить не лише на Каюзаку, оскільки важко повірити, що президент Франсуа Олланд нічого не знав про його махінації. Адже Жером Каюзак був міністром з питань бюджету в його уряді.