Грандіозний проект iз виробництва «чистої» електроенергії за допомогою близько півтисячі міні–ГЕС, які мали «обсісти» береги гірських річок Прикарпаття, Буковини, Львівщини та Закарпаття, загальмувався через активний спротив захисників довкілля. Екологи аргументовано доводять: вигоди від реалізації цього мегазадуму ніяк не компенсують шкоди, що неодмінно буде завдана природі Карпат. Тим паче що будівельники, як свідчить практика, задля економії коштів усіляко ухиляються від затверджених проектів.
Такі дії обурили, зокрема, мешканців невеликого верховинського села Дземброня із населенням усього 245 осіб. Вони відкликали свою згоду на спорудження малої ГЕС на Чорному Черемоші, зрозумівши, що розпочате з численними порушеннями будівництво гідроспоруди може поставити хрест на туристично–рекреаційних перспективах їхнього населеного пункту, розташованого поблизу Чорногори.
Потужні акції протесту проти спорудження малих гідроелектростанцій вгамували й азарт місцевих чиновників, котрі попервах мало не цілували руки інвесторам. На черговому засіданні Координаційної ради з питань будівництва об’єктів малої гідроенергетики та протипаводкового захисту, яка відбулася минулого вівторка, перший заступник голови Івано–Франківської облдержадміністрації Василь Плавюк уже був непохитний щодо дзембронського конфлікту: «Якщо є порушення, дозволу на будівництво категорично бути не може!». Тим часом в області залишаються чинними угоди на спорудження ще двох десятків міні–ГЕС.