Старі квитки — нова схема: з шостого квітня сісти в залізничний вагон будь–якого виду та напрямку без пред’явлення документа, що посвідчує особу, стане неможливо. Щоб оформити проїзнi документи на поїздку залiзницею, треба буде вказати прізвище та ім’я пасажира. Як наголошують в «Укрзалiзницi», цi данi вносяться «зі слів особи, яка купує квитки. А от уже при посадцi в поїзд слiд пред’явити будь–який документ на посвідчення особи. «Додамо, що під час оформлення проїзних документів iз використанням мобільного зв’язку, інтернету, спеціалізованих автоматів самообслуговування прізвище та ім’я особи, що буде здійснювати поїздку, зазначає особа, яка здійснює оформлення та оплату проїзного документа», — розповіли «УМ» у прес–центрі «Укрзалізниці».
Як зауважують у Державній адміністрації залізничного транспорту, порядок продажу проїзних документів, придбаних за пільговою ціною, залишається незмінним — документ, який підтверджує право на пільгу, необхідно пред’являти як при купівлі квитка, так і при посадці в поїзд. На поїзди приміського сполучення та регіональні поїзди на квитках (крім пільгових та безплатних) прізвище та ім’я особи не зазначаються, і їхати можна без пред’явлення документів, що посвідчують особу.
Особливих незручностей іменні квитки пасажирам не завдадуть, впевненi в «Укрзалiзницi», яка в такий спосiб декларує боротьбу зi спекулянтами. «На мій погляд, дуже добре, що така схема повернулася, а ще краще, що вона повернулася в оновленому й комфортному вигляді. Оскільки пред’являти паспорт при купівлі квитка було незручно, утворювалися черги. Особливим плюсом такого нововведення є те, що тепер можна уникнути ситуації, коли в літній період у південному напрямку не було квиткiв через спекулянтів», — каже «УМ» постійний користувач послугами «Укрзалізниці» Оксана Широкун.
Зауважимо, що проїзні документи, придбані до 6 квітня, в яких не зазначені іменні дані пасажира, визнаються дійсними, тож скористатися цим квитком можна буде не пред’являючи паспорт.