Доцент Кримського аграрно–технологічного університету, кандидат економічних наук Анатолій Ковальський отримав звання «Заслужений працівник лісового і мисливського господарства АРК» рішенням місцевого парламенту ще сім років тому, коли очолював республіканський Комітет iз лісового і мисливського господарства. Тепер пан Анатолiй звернувся до кримського спікера Володимира Константинова з проханням скасувати ту постанову. Мотивацією до такого вчинку стало присвоєння аналогічного звання його наступнику і нинішньому очільнику комітету Ігорю Кацаю. «Я б не хотів бути в одному ряду з такими керівниками», — пояснив Анатолій Ковальський. Мовляв, саме некомпетентність Кацая «призвела до масових порушень чинного законодавства та створення механізму корупційних діянь у цій сфері».
Про факти корупції колишній чиновник обіцяє поінформувати прокуратуру. Зокрема, про звільнення з посади і навіть притягнення до кримінальної відповідальності директорів лісгоспів, лісників та інших фахівців відомства. А також про безвідповідальність керівництва комітету, через яку гине сосновий ліс навколо Сімферополя, розкрадається «списана» цінна деревина тощо. Останньою ж краплею, яка переповнила чашу терпiння колишнього «головного лiсничого» Криму, стали намiри влади «скоригувати» межі Ялтинського гірсько–лісового природного заповідника.
Ідеться про розпорядження Президента, згідно з яким готується передача заповіднику 3,5 тис. га менш цінної території Куйбишевського лісництва у Бахчисарайському районі. Натомість під так звані інвестпроекти на користь селищних і міських рад Великої Ялти буде вилучено 755 гектарів найбільш цінних земель навколо Південнобережжя.
«Відбувається дерибан найціннішої землі, яку хочуть віддати під дачі. Її ринкова вартість — це три бюджети Криму. За моїми даними, навіть на Ай–Петрі хочуть щось прихопити», — обурюється Анатолій Ковальський.
До слова, аналогічна ситуація складалася в 2004 році під завісу президентської каденції Леоніда Кучми. Щоправда, тоді йшлося лише про 360 гектарів Ялтинського заповідника. Анатолій Ковальський як голова профільного комітету проявив принципову позицію, тож цілісність заповідника у кримських горах вдалося зберегти. Однак два роки потому чоловік поплатився за це — до пенсії на займаній посаді він так і не допрацював.