Прем’єр–міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху поставив крапку у формуванні нового складу уряду. Останнім було призначено міністра оборони — колишнього очільника генштабу Моше Яалона. Глава уряду назвав Яалона найбільш відповідною особою «в неспокійні часи» на Близькому Сході. Новий глава міноборони має репутацію одного з найрадикальніших членів правої партії «Лікуд». Палестинців він свого часу назвав «раковою пухлиною», а головну пацифістську організацію Ізраїлю — «вірусом». Яалон також публічно обговорював можливість фізичної ліквідації президента Ірану Махмуда Ахмадінежада. Водночас його вважають одним із найбільш реалістично мислячих політиків, який дуже скептично ставиться до планів можливого нападу Ізраїлю на Іран.
Формування виконавчої влади в Ізраїлі завершилося фактично напередодні візиту президента США Барака Обами, який приїздить до Єрусалима завтра. Це вперше Обама відвідає Ізраїль у ролі президента США. Проте особливих сподівань на його візит ізраїльські керманичі не покладають, зазначає «Євроньюз». На думку політологів, глава Білого дому навряд чи запропонує нову «дорожню карту» врегулювання ізраїльсько–палестинського конфлікту.
Під час першої президентської каденції Обами відносини між звичним до американської підтримки Ізраїлем і США не вирізнялися теплотою. За даними соціологічних опитувань, майже 40% ізраїльтян вважають, що чинний глава Сполучених Штатів вороже ставиться до їхньої країни. Тому оглядачі цього його візиту очікують з цікавістю. Серед головних тем переговорів — загроза з боку Ірану та вірогідність воєнної операції проти нього, а також зведення Ізраїлем єврейських поселень на Західному березі Йордану, яке міжнародна спільнота не схвалює.
Барак Обама також на кілька годин заїде до Палестинської автономії, де проведе перемовини з лідером Махмудом Аббасом. Палестинці його візит сприймають скептично — у Рамаллі президента США зустрічатимуть бігборди з написом: «Можеш залишити свій смартфон удома, мобільний інтернет у нас усе одно не працює».