Добрі справи повинні робитися тихо. Але їх визнання на національному рівні надихає більшу кількість людей творити добро і розвивати в країні культуру благодійництва. Тож минулого тижня в «Українському домі» під патронатом Асоціації благодійників України та Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» відбулася церемонія нагородження переможців і лауреатів конкурсу «Благодійна Україна».
Окрім традиційних номінацій, оргкомітет конкурсу представив цього року новинки — нагороди «Благодійна акція року», «Інновації в благодійності» та «Народний благодійник», якого визначили користувачі «Фейсбуку». Благодійні «Оскари» — статуетки бурштинових янголів — розiйшлися по всіх куточках країни. Основна маса представлених на конкурс благодійних проектів пов’язана з охороною здоров’я дітей, зокрема, це онкозахворювання чи соціальна реабілітація. Крім того, благодійники займаються проблемами пенсіонерів, безхатьків, освітою, культурою, екологією.
Організатори надають перевагу не разовій, а систематичній допомозі. Серед компаній великого бізнесу благодійником року стало ТОВ «Ернст енд Янг», яке опікується дитячими будинками. Серед компаній середнього бізнесу благодійником року визнали донецьке ТОВ «ЕКОН». Серед благодійників малого бізнесу кращим назвали телерадіокомпанію «Юніон» з Макіївки на Донеччині, діяльність якої спрямована на збирання коштів для дітей iз недугами. Серед фізичних осіб найкращим благодійником стала Віра Олеш iз міста Соснівка на Львівщині, яка допомагає дітямсиротам.
Кращою благодійною акцією року став «Аукціон надій» для людей iз вадами зору, який провели студенти Університету банківської справи НБУ. Завдяки їм у Львівській спеціалізованій бібліотеці УТОСу відкрито перший в Україні Центр соціокультурної реабілітації людей iз вадами зору: студія звукозапису, сучасна техніка для роботи людей iз вадами зору, єдиний в Україні музей тифлотехніки. Видано книгу плоскодруком сліпого поета Андрія Волощака. У номінації «Інновації у благодійності» нагородили оркестр Львівського українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, який працює зі сліпими співакамиаматорами.
«Народним благодійником» став отець Михайло Жар, Герой України, настоятель Банченського монастиря «Вознесіння Господнє», що в селі Молниця Герцаївського району Чернівецької області. Він створив при монастирі дитячий будинок сімейного типу, де на сьогодні виховується 400 дітейсиріт та дітейінвалідів, 80 з яких — хворі на ВІЛ/СНІД.
«Рівень життя будьякої країни залежить від того, який відсоток населення займається благодійністю. У нашій країні, на жаль, цей відсоток ще не такий великий, як має бути. Колись, думаю, і в нас зрозуміють, що бути найкращим благодійником — це означає бути найкращим українцем», — наголосила співорганізатор заходу Катерина Ющенко.
Церемонії вручення передував благодійний аукціон, на який виставили близько 50 лотів, зокрема, картини, мистецькі книги й журнали, збірку кращих промов Віктора Ющенка, вечірню сумочку Катерини Ющенко, прикраси від Олени Бугайченко, печиво й вироби з гутного скла львівських майстрів, а також ексклюзивний лот від лідера гурту «Мандри» Сергія Фоменка — гітару, першу в історії рокгурту, з якою співак виступав упродовж 10 років.