Суд виправдав екс–президента Чехії
Конституційний Суд Чехії не погодився з пропозицію Сенату і відмовився скасувати масову амністію, яку Верхня палата парламенту кваліфікувала як вияв державної зради екс–президента Вацлава Клауса. За рішенням колишнього глави держави на волю вийшли майже 6,5 тисячі в’язнів, у тому числі засуджених за резонансні корупційні злочини. Конституційний суд відхилив скаргу, нагадавши сенаторам, що амністія, так само, як і помилування, є винятковим правом президента, який не повинен пояснювати свої міркування.
Тим часом Вацлав Клаус уже отримав нову роботу — став членом консервативного «мозкового тресту» Cato Institute у Вашингтоні. Ця інституція створена 1974 року і концентрується на питаннях вільного ринку та пропаганди економічних свобод. Позавчора Вацлав Клаус укотре піддав нищівній критиці Євросоюз та закликав ліквідувати цю спільноту.
Країни ЄС сперечаються, чи скасовувати візи для росіян
На засіданні 27 глав МЗС країн–членів Євросоюзу в Брюсселі Польща підтримала пропозицію Німеччини щодо умовного скасування віз для росіян. «Польща умовно підтримуватиме запровадження безвізового режиму для громадян Росії, і в такому ж темпі — для країн Східного Партнерства», — заявив шеф польської дипломатії Радослав Сікорський. Водночас Чехія та країни Балтії виступили категорично проти. Глава МЗС Чехії Карел Шварценберг заявив журналістам, що його країна має особливі застереження щодо скасування візового режиму для російських державних чиновників, які мають службові закордонні паспорти. Він зазначив, що нинішній судовий процес проти загиблого у в’язниці російського юриста Сергія Магнітського є поверненням до Середньовіччя. Нагадаємо, після ув’язнення й таємничої загибелі в російській тюрмі адвоката, який розкрив корупційні зловживання державних чиновників, США ухвалили так званий «акт Магнітського» — запровадження візових обмежень для російських чиновників, які, на думку Вашингтона, причетні до смерті юриста.
Катастрофа гелікоптера в Афганістані
П’ятеро військовослужбовців міжнародного військового контингенту (ISAF) загинули внаслідок катастрофи гелікоптера у південній частині Афганістану. За попередньою версією, гелікоптер підбили таліби.
Росія лідирує за кількістю самогубств неповнолітніх
Росія посідає перше місце в Європі за кількістю самогубств серед дітей і підлітків, повідомляє інтернет–портал російського Управління захисту прав споживачів. Відповідну заяву відомство оприлюднило після зустрічі з власниками найбільших російських інтернет–сервісів, на якій обговорювалася проблема пропагування самогубства серед дітей у мережі. У заяві управління наголошується, що впродовж останніх років кількість самогубств неповнолітніх у Росії зросла на 37%. У країні реєструють 19–20 самогубств на 100 тисяч підлітків. Загалом у 1990—2010 рр. у Росії зареєстровано 800 тисяч самогубств, що втричі вище за середній показник у світі.