Парламент Угорщини, у якому депутати від правлячої партії прем’єр–міністра Віктора Орбана ФІДЕС мають конституційну більшість, позавчора ввечері схвалив поправки до Конституції, незважаючи на масові протести всередині країни та критику Євросоюзу. За нововведення, які, зокрема, обмежують повноваження Конституційного суду Угорщини, проголосували 265 депутатів при 11 «проти» й 33, що «утрималися». Соціалісти — головна опозиційна сила країни — бойкотували голосування. Як наголошує агенція «Франс пресс», це вже четверта серія «недемократичних» поправок до Конституції, внесених депутатами від ФІДЕС.
Єврокомісія та Рада Європи вже висловили стурбованість з приводу останніх поправок, які «викликають занепокоєння в тому, що стосується верховенства права, європейського права та норм Ради Європи». Серед норм, які турбують ЄС — запровадження покарання за бомжування (безхатькам відтепер може загрожувати ув’язнення), обмеження прав сексуальних меншин тощо. Голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу в телефонній розмові закликав Віктора Орбана відмовитися від конституційної реформи.
Відразу ж після голосування в парламенті й до пізньої ночі понеділка у Будапешті тривали багатотисячні антиурядові протести проти суперечливих конституційних поправок, організаторами яких виступили громадські, неурядові та студентські організації. До них приєдналися члени угорської профспілки «Солідарітас» та опозиційні соціалісти. Учасники маніфестації вивісили на Ланцюговому мості через Дунай великий плакат «Конституція — це не гра!» й вимагали від президента заветувати суперечливі поправки. Уже близько опівночі мітингувальники намагалися прорватися до щільно оточеної поліцією будівлі парламенту, під час сутичок було затримано 16 осіб.