Королеву Великої Британії Єлизавету II позавчора доставили до лондонського шпиталю Едварда VII, який відразу по тому взяла під охорону поліція. Як повідомляє прес–служба Букінгемського палацу, діагноз Її Величності — гастроентерит, запалення шлунка та кишечнику. Водночас у монаршій резиденції наголошують: госпіталізацію здійснено винятково з метою профілактики, і «королева перебуває в доброму гуморі». Через хворобу Єлизавета ІІ скасувала поїздку до Уельсу, де в суботу в місті Суосі мала приймати військовий парад з нагоди дня покровителя країни, святого Давида. Перенесено й заплановану на завтра подорож Її Величності до Риму. Планується, що медичне обстеження королева проходитиме кілька днів.
Британці неабияк переймаються монаршим здоров’ям, яке, загалом, дуже добре, як на 86–річний вік. Востаннє Єлизавета ІІ лежала в лікарні 2009 року, коли їй зробили невеличку операцію на коліні. Загалом же за понад 60 років перебування на троні її госпіталізували чотири рази — 1982 року королеві вирвали зуб мудрості, а 1994 року вправили невеликий вивих, отриманий під час прогулянки верхи.
На лікарняному ліжку минулу неділю провів і ще один європейський монарх: того дня 75–річний король Іспанії Хуан Карлос переніс операцію на хребті, вже четверту впродовж останнього року. Після попередніх оперативних втручань він кілька місяців пересувався на милицях. У іспанського колеги Єлизавети ІІ проблеми значно серйозніші, ніж у неї. Уперше з часу перебування Хуана Карлоса на троні в країні навіть спалахнула дискусія щодо того, чи не час йому передати владу синові, принцу Феліпе.
За прогнозами лікарів, короля, якому видалили міжхребцеву грижу, зможуть виписати через півтора тижня. Але для повного відновлення йому знадобиться від двох до шести місяців. Наразі обов’язки короля виконує 45–річний спадкоємець трону, майбутній король Феліпе VI.