Місцеві жителі виявили бездиханне тіло батька п’ятьох дітей у салоні позашляховика «Мерседес»–«кубик» на автостоянці неподалік від будівлі виконкому селищної ради вчора приблизно о 8.50. Лобове і заднє скло дорогої автівки було «прошите» кулями. За неофіційною інформацією, невдовзі на оглядовому майданчику гори Кішка правоохоронці виявили спалені «Жигулі» першої моделі з двома автоматами всередині. Начебто з одного з них і була випущена прицільна черга по меру Кирилу Костенку.
Щоправда, керівник сектору зв’язків із громадськістю кримської міліції Ольга Кондрашова у розмові з «УМ» не підтвердила цю інформацію, але й не спростувала: «На місце інциденту відразу виїхала слідчо–оперативна бригада і керівництво Главку. В Автономії, у зв’язку з тяжкістю самого злочину, оголошено операцію «Перехоплення». Відтак озброєні даішники на Ангарському перевалі вчора перевіряли весь транспорт, який слідував з Ялти.
За останні два роки діяльність ставленика провладної партії, 40–річного уродженця Донецької області Кирила Костенка супроводжувалася переважно скандалами. Так, у липні 2011 року його разом із депутатом Сімеїзької селищної ради Тимуром Шемшединовим затримали за підозрою в отриманні хабара у розмірі 400 тисяч гривень. Пізніше кримський Главк міліції уточнив: депутат, за попередньою змовою із селищним головою, вимагав від директорів місцевих приватних підприємств 100 тисяч доларів хабара.
Однак буквально через два тижні слідче управління прокуратури Криму випустило обох «невинуватих» на волю. Ще раніше, в 1998 році, проти Костенка порушували кримінальну справу за ст. 142 ч. 2 Кримінального кодексу — розбій за попередньою змовою з групою осіб. Майже десять місяців чоловік провів у слідчому ізоляторі, але в підсумку, за рішенням суду, відбувся лише трьома умовними роками покарання. Подейкують, згодом солідні друзі з кримського парламенту «допомогли» Костенку позбавитись цих темних плям у біографії, а відтак отримати «хлібне» місце начальника Ялтинського міськводоканалу, а потім — і депутатський мандат у курортному Сімеїзі.
У грудні 2011 року сімеїзці розпочали збір підписів за відкликання Костенка з мерського крісла і виключення з Партії регіонів. Мовляв, повністю розчарувались у виборі, бо «мер своїми діями дискредитує Партію регіонів, вирішуючи питання особистого збагачення». Про це люди навіть написали у відкритому листі на ім’я Президента Януковича. Утім реакція — нульова. Точніше Костенко лише заповзятіше заходився вирішувати вигідні для себе справи.
Буквально за кілька днів до вчорашнього розстрілу в Єдиному реєстрі досудових розслідувань було зафіксовано факт зловживання службовим становищем особами виконкому однієї з селищних рад Великої Ялти, повідомив кримський Центр журналістських розслідувань. Санкція статті, за якою, до речі, досі триває досудове слідство, передбачає термін від 3 до 6 років позбавлення волі.
З’ясувалося, що йдеться саме про Сімеїз, точніше ремонт початкової школи у цьому селищі за угодою між місцевим виконкомом і будівельною компанією «Професіонал», яку очолює давній впливовий бізнес–партнер убитого мера і екс–депутат Верховної Ради АР Крим Андрій Припутніков. Саме його фірма останнім часом без проблем вигравала у Сімеїзі ледве не всі будівельні тендери.