Президент України Віктор Янукович вирішив шукати компроміс у юридично–правовій площині щодо питання засуджених Юлії Тимошенко і Юрія Луценка. Сталося це одразу після закінчення тристоронніх переговорів із президентом Польщі Броніславом Коморовським і президентом Словаччини Іваном Гашпаровичем минулого четверга. Повернувшись до Києва з польського містечка Вісла, наступного дня глава держави здивував ще більше: відповідаючи на запитання журналістів під час «Розмови з країною», Віктор Федорович зазначив, що камери відеонагляду в палаті Юлії Володимирівни можна прибрати. «Такі питання, як створення умов, наприклад, для Тимошенко, які вона вимагає... Я б прибрав ці камери. Щоб вони не дратували нікого. Якщо мене чують ці працівники, я б дуже хотів би, щоб вони це зробили», — звернувся до пенітенціаріїв Президент.
Януковича почули швидко: вже до кінця дня Державна пенітенціарна служба прибрала камери в палаті і процедурній, де лікується засуджена Тимошенко. Захисник Леді Ю, нардеп Сергій Власенко, дивувався: мовляв, тюремники разів сімдесят офіційно доводили їм, що камери в лікарні встановлені законно, а тут прибрали за лічені години після вказівки Януковича. На його думку, саме воля Президента є для них головною, а не закон. Нардеп–«регіонал» Юрій Мірошниченко побачив ці дії ДПтС в іншій площині: мовляв, того дня глава держави вирішував проблеми громадян, тож вирішив і проблему Тимошенко. Пенітенціарії ж лише офіційно повідомили, що «відеоспостереження за Тимошенко у лікарні «Укрзалізниці» було законним, так само, як і його припинення»...
Але прибравши камери, пенітенціарії забажали перевести Тимошенко назад до Качанівської колонії. Спочатку Міністерство охорони здоров’я повідомило, що, згідно з висновками комісії з числа українських медиків, екс–Прем’єр не потребує подальшого лікування та реабілітаційних заходів у стаціонарі. У партії «Батьківщина» одразу наголосили, що чиновники з цієї комісії МОЗ не обстежували їхню лідерку, тож усе це просто провокація. А донька засудженої Євгенія Тимошенко додала, що влада України має виконувати припис Європейського суду з прав людини про обов’язкове стаціонарне лікування Юлії Тимошенко.
Минулої суботи до Харкова мали прилетіти німецькі лікарі з клініки «Шаріте», які опікуються пацієнткою Тимошенко. Утім пенітенціарії одразу заявили, що забезпечити роботу міжнародної медичної комісії можуть лише з 25 лютого, а не на вихідні. Учора, коли цей номер «УМ» готували до друку, німецькі лікарі ще не отримали від влади офіційного повідомлення про те, коли їм буде надано дозвіл на зустріч iз Юлією Тимошенко. Тож фахівці «Шаріте» залишалися у ФРН.
А ТИМ ЧАСОМ...
Учора, в день проведення у Брюсселі саміту «Україна—ЄС», у Києві представники опозиції влаштували марш протесту проти політичних репресій. Люди з партійними прапорами рушили колоною з Європейської площі до вулиці Банкової — під адміністрацію Президента. Колону очолили Олександр Турчинов, Арсеній Яценюк та інші народні депутати від опозиції. Як повідомляє iнтернет–видання «Українська правда», після того як мітинг опозиції на Майдані завершився, кілька сотень людей залишилися на площі й отримували гроші за участь. Частина людей для отримання грошей пішла в довколишні дворики, де їх усе одно знаходили тележурналісти з камерами. Іншим пікетувальникам пощастило менше: на вулиці Банковій правоохоронці затримали тринадцять активістів. Більшість затриманих — активістки КУПР.
Невдалим виявися пікет «Батьківщини» у Брюсселі під будівлею Європейської Комісії та Ради ЄС. За словами нардепа Андрія Павловського, поліція змусила їх піти, оскільки акція не була зареєстрована.