Минулої суботи над Єнакіївською міськрадою поруч із державним прапором замайорів червоно–чорний. Для мешканців малої батьківщини Президента Януковича поява символу українських націоналістів стала своєрідним шоком, проте, як не дивно, місцеві можновладці відреагували цивілізовано. Як стало відомо «УМ», виховну роботу з очільником Єнакіївського міського осередку ВО «Свобода» Дмитром Глазуновим, який безпосередньо брав участь у піднятті прапора, провів міський голова Валерій Олійник. Як розповiв «УМ» голова обласної організації «Свободи» Ігор Славгородський, «мер обурився лише тим, що червоно–чорний прапор повісили вище державного, а державний повісили «догори ногами». «Але я думаю, що тиск на хлопця відбуватиметься через технікум, в якому той навчається. Сьогодні поїду в Єнакієве, аби зустрітися з керівниками міста і попередити про недопущення тиску з боку керівництва технікуму», — пообіцяв Славгородський. До речі, Вiктор Янукович — теж випускник цього політехнічного технікуму.
«Історія національно–визвольної боротьби українського народу і так званої Великої Вітчизняної війни написана на чорних сторінках червоною кров’ю українців, — каже «УМ» український поет, голова літературного об’єднання «Чумацький шлях», очільник Спілки краєзнавців Єнакієвого Василь Чубенко. — У мене батько воював у лавах Червоної армії, і я виріс при радянській владі. Але те, що знаю сьогодні з достовірних джерел, дозволяє мені спокійно сприймати подібні акції. Я однозначно за те, щоб ми нарешті голосно сказали правду своїм дітям і онукам про той же чорно–червоний стяг і діяльність українських націоналістів у 30—50–х роках минулого століття».
Завтра, повідомив «УМ» громадський діяч, очільник реєстрових козаків Єнакієвого Олександр Мамченко, представники ветеранських організацій міста проведуть мітинг, на якому засудять дії молодих націоналістів. «Я також буду на цьому заході і хочу закликати: щоб давати політичну оцінку подібним діям, потрібно досконало вивчити історію питання, — говорить пан Чубенко. — Напевне, знову звучатимуть голослівні лозунги на кшталт: «Долой бандеровцев!». Але ніхто так і не спромігся взяти в руки першоджерела і розібратися у складній історії їхнього рідного краю, де діяли ОУН і УПА».