У четвер стартував ХІІІ міжнародний фестиваль мистецтв «Слов'янський базар у Вітебську», найпоказовіший захід пострадянської дружби культур і найяскравіше свідчення нашої політичної слов'янської солідарності. Цьогорічний «Базар» пройде під знаком 60-річчя визволення Білорусі від фашистських загарбників і з особливим акцентом на Союз Білорусі й Росії — із бюджету Парламентської Ради Союзу на фестиваль виділено 24,9 мільйона рублів. Взагалі у фестивалі візьмуть участь артисти з 27 країн, але в найпрестижніших концертах відкриття і закриття фестивалю, в афіші сольних програм фігурують переважно російські зірки — Микола Басков, Анастасія Волочкова, Віктор Сухоруков, Крістіна Орбакайте, Олександр Сєров, Ігор Корнелюк, Олександр Розенбаум та інші. Оскандалений Філіп Кіркоров, який після хамства на прес-конференції в Ростові оголошений фактично персоною нон-грата, теж виступить у Вітебську, тільки вночі — початок його концерту «Руда принцеса і король» поставили на 1.30 ночі.
Українську програму на «Слов'янський базар» готувала державна структура «Україна мистецька», а режисером нашого гала-концерту «Україна в сучасних ритмах» є Василь Вовкун. У Вітебську вчора Україну представляли учасники попередніх конкурсів молодих виконавців: Таїсія Повалій, Жанна Боднарук, Олег Павлишин, блискучий кримський гітарист Енвер Ізмайлов, вокальні ансамблі «Мен саунд» і «Джаз-експромт», Національний президентський оркестр України, камерний хор «Київ», відомий джазовий піаніст Володимир Соляник, співачка Оксана Кулакова. У конкурсі молодих виконавців, яких «судитимуть» Таїсія Повалій (Україна), Хелена Вондрачкова (Чехія), Микола Басков (Росія), Філіп Жмахер (Сербія і Чорногорія), Александр Палац (Польща) та інші відомі музиканти під проводом генерального секретаря Міжнародної федерації фестивальних організацій(ФІДОФ) Маріо Морене, від України візьмуть участь 22-річний Василь Лазарович і 18-річна донеччанка Валерія Калузька, яка виступає під сценічним ім'ям Lea.
Фестиваль закінчиться 21 липня. Чи отримає Україна оновлений вітебський приз, зроблений у виглядi бронзової жінки-ліри відомим білоруським скульптором Валерієм Могучим, ми дізнаємося напередодні закриття фестивалю, а про враження від нього — безпосередньо у його учасників.