Чиновники Черкаської обласної ради та облдержадміністрації спустили сільрадам циркуляр, яким пропонується «зарезервувати в місцевих бюджетах на 2013 рік кошти для підготовки інфраструктурних об’єктів до відзначення 200–річчя з дня народження Т. Г. Шевченка та 60–річчя утворення Черкаської області в розмірі 30% затвердженого обсягу місцевих бюджетів розвитку». Обласна влада задля «гідного відзначення цих дат формує перелік пріоритетних об’єктів, фінансування яких пропонується за рахунок державного і місцевих бюджетів». І для цього потрiбнi кошти.
Сільські громади в шоці. Адже у кожному селі побутових проблем — вище голови, починаючи з доріг, водогонів, ФАПів, шкіл і дитсадків. Людей обурює те, що село, яке сидить у злиднях, змушують відщіпувати від своїх куцих бюджетів розвитку аж 30 відсотків. При цьому вони не вірять, що гроші справді «підуть на Шевченка», а не традиційно будуть розкраденi.
«За радянських часів ідолом був Ленін, а тепер влада робить те саме з Тараса Шевченка. Зате до проблем нині живущих руки не доходять», — обурюється у розмовi з «УМ» сільський голова із Канівського району. «Цього року з бюджету нашого села Черкаський район просить виділити загалом 808 тисяч гривень, зокрема, 44 тисячі на медицину, 80 тисяч на громадські організації, 241 тисячу на школи, 149 тисяч на пожежну охорону і 254 тисячі на святкування ювілею Тараса Шевченка», — додає Микола Котко, сільський голова Червоної Слободи, де проживає майже 10 тисяч людей. За словами пана Миколи, «ювілейні» кошти громада села має виділити протягом місяця–двох. «Ми шануємо Шевченка, але ж за ті 254 тисячі гривень ми могли почати утеплювати стіни в дитсадках, а в нас їх три, поміняли б там батареї опалення та сантехніку, якій уже більше 50 років», — пояснює Микола Васильович.
Загалом, за неофіційною інформацією, лише один Черкаський район має принести обласній владі на блюдечку 1,5 мільйона гривень «шевченківського податку».