Мешканці Венесуели вперше за два місяці, відколи він вирушив на Кубу лікуватися, побачили свого президента Уго Чавеса. Щоправда, лише на фото, офіційно оприлюднених владою. Першим їх продемонстрував в ефірі державного телебачення Венесуели зять Чавеса, міністр у справах науки і технологій Хорхе Арреаса. Глава держави лежить на лікарняному ліжку в оточенні двох своїх дочок. На одній із фотографій він читає газету Комуністичної партії Куби Granma за 14 лютого — щоб ні в кого не виникло сумнівів, що це справді свіжі кадри. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, міністр інформації Венесуели Ернесто Вільєгес уточнив, що президентові поки що важко говорити, оскільки він дихає переважно через інтубаційну трубку. Напередодні віце–президент Ніколас Мадуро, якого Чавес назвав своїм наступником «у разі непоправного», заявив, що останній етап лікування глави держави був «надзвичайно складним». Мадуро регулярно літає до Гавани навідувати хворого.
Серед прихильників Чавеса оприлюднення його фото викликало чималий ажіотаж — не в змозі втримати емоцій, люди виходили на вулиці Каракаса та інших венесуельських міст, плачучи цілували зображення улюбленого президента й молилися про його довголіття. Натомість опоненти глави держави скептично зауважували, що виглядає він погано, обличчя розпухле й схоже на воскову маску.
11 грудня минулого року 58–річний Уго Чавес, якого на виборах у жовтні було обрано президентом Венесуели на третій термін, поїхав на Кубу, де йому мали зробити вже четверту за останні півтора року онкологічну операцію. Через це він не зміг бути присутнім на власній інавгурації 10 січня, тож її було перенесено на невизначений термін. Опозиція була вкрай обурена тим, що президента не лише немає в країні, а й невідомо, чи він узагалі ще живий. Недавно біля посольства Куби в Каракасі відбулися демонстрації студентів, які вимагали від кубинської влади надати точну інформацію про стан здоров’я їхнього президента.
Учора Уго Чавес повернувся додому, про що з’явився відповідний запис у президентському «Твіттері»: «Ми знову прибули на батьківщину, у Венесуелу. Дякую Богу, дякую улюбленому народу. Лікування продовжиться тут».