Концепція четвертої Fine Art Ukraine аж ніяк не граничить з модним напрямом контемпорарі, який став частим гостем у стінах «Мистецького арсеналу». Добра половина експозиції — роботи ностальгійні, перевірені часом. Ідеться про один iз головних проектів у рамках Fine Art Ukraine — «Матч Пойнт 88: за мить до нового життя». Це остання колекція радянської доби, зібрана на базі фондів Дирекції виставок Національної спілки художників України.
Задум організаторів полягає у бажанні продемонструвати логіку суспільного розвитку і безперервність української культурної традиції. «Ми зробили зріз одного, 1988–го, року в історичній перспективі, — пояснює Олександр Соловйов, куратор «Мистецького арсеналу». — Минуло 25 років, зазвичай це число хронологічно позначає сучасний етап... У 1988 році набирала обертів перебудова, відбувались колосальні зміни у суспільному житті країни і культурі. Виставки тоді були тематичні, з ідеологічним ухилом, тому що мистецтво було частиною спільної пролетарської справи. З перебудовою ця система зазнала модифікацій задля того, аби потім взагалі зникнути, i їй на зміну прийшла галерейна модель». Так, у миті переходу застигли унікальні роботи тієї доби — оригінальні агітаційні плакати, ранні роботи натепер класиків сучасного українського мистецтва Тіберія Сільваші, Олександра Ройтбурда, Тетяни Яблонської, Віктора Рижих, Дмитра Фіщенка.... Назва проекту є посилом до відомого фільму Вуді Аллена «Матч Пойнт», вона запозичена з тенісної термінології — очко, яке вирішує кінець матчу. Ностальгійна експозиція підкріплена архівними відеосупроводом та фотовиставкою Віктора Марущенка.
Ще одне відображення епохи — у проекті «Бебеля, 19. Квартирні виставки. Одеса, 1975—1979». Простір тут організували у вигляді соціалістичних реалій одеської радянської квартири — місця, де за жорстких умов партійного контролю художньої творчості проводились підпільні виставки.
Традиційно в рамках Fine Art Ukraine запланована широка освітня програма. Так, на відвідувачів чекає «круглий стіл» «Біля витоків сучасного українського мистецтва» за участі зіркових українських художників, курс лекцій від школи фотографії Віктора Марущенка, та освітня програма для дітей та родини, що включає інтелектуальні та розвиваючі ігри, програма дитячих майстер–класів та родинні арт–терапії.
Цьогорічна Fine Art Ukraine триватиме з 14 по 24 лютого. Вартість квитка — 40 грн. n