Учора влада Північної Кореї офіційно повідомила про вдале підземне ядерне випробування. Напередодні дипломатичними каналами Пхеньян попередив США та Китай про намір провести такі ядерні випробування, сповістила державна інформагенція КНДР «Йонхап». Американська сейсмологічна служба USGS та аналогічні служби Південної Кореї й Японії зафіксували штучний землетрус на території КНДР силою 4,9 бала, що є додатковим свідченням проведення випробувального ядерного вибуху. Південна Корея оцінила силу вибуху в 6–7 кілотонн у тротиловому еквіваленті, Росія — у 7 кілотонн. Для порівняння: атомна бомба, яку американці скинули 1945 року на Хіросіму, мала потужність приблизно 20 кілотонн.
Це перше ядерне випробування комуністичної Кореї після приходу до влади у грудні 2011 року Кім Чен Ина. Попередні два випробування Пхеньян здійснив у 2006 i 2009 роках. Вважається, що для них було використано плутоній. Експерти очікували, що для третього випробування КНДР використає збагачений уран. Згідно з наявними даними, Північна Корея накопичила достатньо ядерного матеріалу для невеликої кількості бомб, але не володіє технологією для виготовлення ядерної боєголовки. У грудні минулого року Пхеньян провів випробування ракети, яка винесла на навколоземну орбіту штучний супутник. Після цього Рада Безпеки ООН розширила міжнародні санкції проти КНДР.
На прохання Південної Кореї вчора (уже сьогодні за київським часом) у Нью–Йорку мало відбутися надзвичайне засідання Радбезу ООН iз можливим прийняттям чергових санкцій проти Пхеньяна.
Генсек ООН Пан Кі Мун назвав ядерне випробування Північної Кореї «дестабілізуючою провокацією» і «очевидним та серйозним порушенням резолюцій ООН». Світові лідери також одноголосно засудили провокативні дії комуністичної Кореї. Президент США Барак Обама заявив, що випробування ядерної зброї Північною Кореєю становить загрозу як для США, так і для безпеки у всьому світі.