Німецька компанія WSB International на території Харківщини відібрала шість майданчиків і вже встановила там прилади для вимірювання вітропотенціалу області. Найперспективнішими виявилися ділянки у Зміївському, Кегичівському та Чугуївському районах. Можливо, якраз там після вивчення українського земельного законодавства і будуть встановлені незабаром парки сучасних вітряків, оскільки зарубіжні інвестори мають намір й надалі розвивати в регіоні альтернативні джерела енергії.
Перед тим, як вивчити особливості повітряних мас області, німецькі партнери реалізували подібний проект з альтернативної енергетики, встановивши на даху Північного корпусу Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна п’ять панелей сонячних батарей вартістю 500 тисяч гривень. На сьогодні це — перша програма енергозбереження такого класу, що була реалізована у стінах українських навчальних закладів. Усі витрати взяла на себе група німецьких компаній, що займається проектами розвитку альтернативної енергетики.
Будівництво першої черги гелеоелектростанції «Каразінська» було найбільш затратним, оскільки певні кошти інвестори витратили на допоміжні проекти і навчання спеціалістів. Але кожна наступна панель коштуватиме значно дешевше. Скільки їх буде всього — стане відомо після вивчення технічних можливостей Північного корпусу. До того ж поруч iз сонячними генераторами інвестори планують встановлювати і вітрові. «Ми хочемо на цих моделях продемонструвати, що університет може використовувати відновлювану енергію, і у нього в цьому сенсі є великий потенціал, — сказав представник згаданої компанії Штефан Хайн. — На сьогодні ця енергія в країні дорожча за традиційну. Але я гадаю, що в майбутньому ціни зрівняються і кошти, витрачені на спорудження сонячних батарей та вітряків, окупляться набагато швидше, ніж зараз».