Щонайменше 36 осіб, серед яких 24 жінки, загинули у тисняві на залізничній станції міста Аллахабад на півночі Індії, повідомляє Бі–Бі–Сі, а десятки людей отримали поранення. Трагедія сталася у неділю, у пік Кумбха–мели — свята, яке розпочалося 14 січня. Міністр залізничного транспорту Індії Паван Кумар Бансал повідомив учора журналістам: «На платформах було забагато людей. Станція була переповнена, хоч залізниця вживала завчасних адекватних заходів, аби впоратися зі зростанням пасажиропотоку під час фестивалю: окрім 112 регулярних поїздів, у неділю були запущені 69 додаткових». Але марно. Представники місцевої влади кажуть, що через натовпи на вулицях міста автомобілі швидкої допомоги впродовж двох годин не могли дістатися до платформи вокзалу, аби допомогти постраждалим.
Жертви належали до тих 30 мільйонів прочан–індуїстів, які поверталися додому після участі у святкуванні Кумбха–мели. Неділя була найсприятливішим днем для купання — обов’язкової церемонії під час Кумбха–мели. Це свято відзначається раз на 12 років, триває 55 днів і вважається наймасовішим заходом у світі. Очікується, що в цьогорічному купанні візьмуть участь приблизно 110 мільйонів індусів.
Індуси вірять, що ритуальне купання в Сангамі — в місці злиття річок Ганг, Ямуна і міфічної Сарасваті — може очистити людину від гріхів. Позавчора у Сангамі купалися мільйони паломників та садху — «святих людей», які належать до різноманітних індуїстських чернечих орденів. До місць купання продовжують прибувати мільйони прочан. Багато з них приїздять iз хоругвами, луками та стрілами, танцюють i б’ють у барабани. Деякі з них прибувають прикрашеними возами чи на конях. Багато садху купаються голими, обмащені попелом.
Святкування відбувається за посилених заходів безпеки — у місці купання чергують понад 50 тисяч поліцейських i військовослужбовців.
Історія свята сягає корінням у глибоку давнину. Вважається, що під час битви богів і асурів за глечик амрити кілька її крапель впали на землю в містах Аллахабад, Харідвар, Уджайн і Нашик. Саме в цих чотирьох містах упродовж століть збираються прочани. Найбільша трагедія під час таких масових святкувань сталася 1954 року, коли натовп затоптав на смерть від 500 до 800 осіб.