Позавчора 400 депутатів нижньої палати британського парламенту — Палати громад — підтримали проект закону про одностатеві шлюби, 75 депутатів висловилися проти. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, закон набуде чинності лише на територіях Англії та Уельсу, оскільки Шотландія і Північна Ірландія мають власні законодавчі органи і в разі потреби розглянуть це контраверсійне рішення самостійно.
До того як закон набере чинності, він має пройти ще кілька етапів розгляду. Відтак одностатеві пари зможуть проводити цивільні церемонії і вінчатися у тих церквах Англії та Уельсу, які дадуть офіційну згоду на це. Наразі ж усі церкви Британії виступають проти таких шлюбів.
Прем’єр–міністр Великої Британії Девід Камерон, ініціатор такого голосування, заявив, що воно стало «важливим кроком уперед», а лідер лейбористів Ед Мілібенд назвав це «днем гордості». За законопроект виступала більшість членів Ліберал–демократичної та опозиційної Лейбористської партії. Так, правий прем’єр і ліва опозиція опинилися в одному таборі. Однак 136 однопартійців прем’єра з Консервативної партії виступили проти законопроекту і висловили занепокоєння з приводу його ухвалення. Тож це голосування стало найбільшим розколом останніх років у середовищі торі. З–поміж тих, хто проголосував проти, — міністр охорони довкілля Овен Патерсон і валлійський міністр Девід Джонс. А екс–міністр оборони Джеральд Говард переконаний, що уряд не мав повноважень на такі «значні соціальні і культурні зміни».