Анонсована на понеділок зустріч, на якій мали заслухати аналіз юристів про легітимність однієї з двох обраних на минулому тижні громадських рад при Київміськдержадміністрації, плодів так і не принесла. Юридичні висновки загубилися десь між звітом правоохоронців про відкриття близько двох десятків кримінальних проваджень за побиття у Головпоштамті опозиційних народних депутатів і небажанням Олександра Попова взагалі ставити під сумнів легітимність обраної громадської ради (ГР), яку називають провладною і «кишеньковою».
Як писала минулого тижня «УМ», опозиція затвердила і подала на підпис Попову склад Громадської ради, провівши Установчі збори й оформивши все по закону. Натомість голова КМДА подання проігнорував. А днем пізніше у приміщенні Головпоштамту зібралися невідомі люди, які затвердили свою ГР. Її формування проходило під акомпанемент бійки між деякими народними депутатами від «Свободи», що намагалися завадити проведенню засідання, оскільки вважали його нелегітимним.
Цього тижня суперечку мали вирішити полюбовно, заслухавши висновки юристів як зі сторони КМДА, так і з боку опозиції. А дехто з опозиціонерів навіть пропонував для прозорості процесу почати все з чистого аркуша. Утім далі розбору польотів за сутички на минулому тижні справа так і не просунулася. «На нашу думку, мають відбутися вибори нової ради. Я переконаний, що головним провокатором конфлікту виявилася київська влада, яка не лише незаконно перенесла дату засновчого засідання нової ГР, а й допустила її проведення у закритому режимі. Навіть народні депутати зі своїми посвідченнями не могли туди потрапити», — заявив нардеп від «Батьківщини» Олександр Бригинець.
Як розповів пан Бригинець «УМ», наразі нардепи звертатимуться до Генпрокурора Віктора Пшонки з вимогою розібратися в ситуації, адже наразі влада таки зробила легітимною обрану кулуарно громадську раду: «Ми цю ГР, звісно, не визнаємо. Ті події були провокацією влади, адже реальний конфлікт розпочався, коли опозиціонерів навіть не було в залі! Правоохоронці пообіцяли надати нам відповідні висновки про результати розслідування. Після цього будемо звертатися в Генпрокуратуру».
Водночас юристи вважають, що в разі звернення до суду опозиція має шанси виграти. «Визнана владою ГР формувалася з очевидними порушеннями регламенту. Сам процес містить усі ознаки незаконності. Відтак будь–яке рішення, підписане чиновником, у даному випадку — Поповим, може бути оскаржене в адмінсуді, — пояснює «УМ» адвокат Сергій Мітюрін. — Звичайно, за нинішньої політичної ситуації в державі розраховувати на позитивне рішення складно, проте в такому випадку позивачі принаймні матимуть на руках хоч якесь пояснення суду. А на його підставі можна подати позов до Європейського Суду. Адже серед тих, хто обирав і увійшов до провладної ГР, немає представників киян — тих, за кого справді проголосували, делегувавши свої повноваження, мешканці столиці. Принаймні з моральної точки зору, опозиціонери, за яких проголосувала переважна більшість киян, мали б бути представлені у цьому органі».