Минулими вихідними в Мексиці було скасовано всі розважальні заходи — країна поринула в триденну жалобу за жертвами вибуху в 54–поверховому хмарочосі, який забрав життя щонайменше 36 людей. Ще понад 120 отримали поранення, дехто з них перебуває в тяжкому стані.
Трагедія сталася в Мехіко наприкінці робочого дня в четвер, 31 січня, за місцевим часом (за Києвом це була вже ніч п’ятниці). Що саме спричинило вибух, від якого завалилося кілька нижніх поверхів будівлі, де розташовано офіс «Пемекс» — однієї з найбільших нафтогазових компаній у світі, — фахівці з’ясовують і досі. У розслідуванні беруть участь не лише місцеві, а й іноземні експерти. За попередньою версією, хмарочос постраждав від технічної несправності... в сусідньому будинку. Там нібито вибухнув газовий бойлер. Проте це ще тільки припущення — у прокуратурі мексиканської столиці не відкидають і зумисного саботажу чи недбалості працівників «Пемекс». От тільки версію про теракт правоохоронці категорично заперечили майже одразу після вибуху.
Постраждалі й ті «пемексівці», які в момент руйнування перебували на верхніх поверхах будівлі, запевняють: жодних звуків, подібних до вибуху, вони не чули. «Чи був це напад? Щось я так не думаю. Все трапилося миттєво. Просто зненацька все завалилося», — цитує «Євроньюз» одного з постраждалих, Альфонсо Кабальєро. Після обвалу кілька десятків людей на поверхах, які залишилися цілими, опинилися відрізаними від шляхів до виходу, адже й ліфтові шахти, і сходові клітки було знищено. Рятувальникам довелося визволяти їх за допомогою гелікоптерів.
Наступного після трагедії дня поранених відвідав у лікарні президент Мексики Енріке Пенья Ньєто, який напередодні приїхав на місце події й запевнив, що візьме розслідування цієї справи під особистий контроль. Главою держави 46–річний екс–губернатор штату Мехіко став лише два місяці тому. За іронією долі, серед його перевиборчих обіцянок було й покращення безпеки в роботі «Пемекс». Адже на підприємствах компанії, яка після націоналізації 1938 року перебуває у власності держави, досить часто трапляються фатальні випадки. Лише у вересні минулого року на одному з газопереробних заводів «Пемекс» загинуло 30 робітників.
Тим часом керівництво «Пемекс» у поширеній з цього приводу заяві запевнило, що компанія працює у звичайному режимі й виконує всі свої комерційні та фінансові зобов’язання.