Уряд США ухвалив рішення ліквідувати бюро Держдепартаменту, яке займалося організацією трансферів в’язнів з американської військової бази Гуантанамо на Кубі. Американські коментатори сприйняли це як чіткий сигнал того, що офіційний Вашингтон відмовляється від закриття ганебної в’язниці найближчим часом.
В’язниця в Гуантанамо є об’єктом критики захисників прав людини, оскільки підозрюваних у причетності до тероризму там утримують за сумнівними прокурорськими санкціями на арешт, у нелюдських умовах, та ще й катують. Газета «Нью–Йорк таймс» повідомляє, що Деніел Фрід, який досі очолював бюро у справах закриття Гуантанамо, відтепер виконуватиме інші функції, а призначення його наступника не передбачається.
Фрід, колишній посол США у Польщі, з 2009 року займався переговорами з країнами, звідки походять ув’язнені за підозрою у причетності до тероризму, про їх репатріацію на батьківщину. Він також вів переговори з країнами–союзниками США про можливе переведення в’язнів Гуантанамо до в’язниць цих країн. Таким чином США вдалося «позбавитися» лише частини в’язнів Гуантанамо.
Закриття в’язниці у Гуантанамо було однією з головних виборчих обіцянок Барака Обами під час першої президентської кампанії 2008 року. І впродовж першого року свого перебування при владі він неодноразово обіцяв ліквідувати цю в’язницю. Але вже під час наступних виборів президента чинний глава держави про цю обіцянку й не згадував. Тож Конгрес США наклав обмеження на переведення в’язнів до інших країн та повну заборону на їх видачу арабським країнам, які практично не гарантували, що в’язні не втечуть чи не будуть звільнені владою. Наприкінці минулого року Пентагон наклав заборону навіть на переведення тих ув’язнених, щодо яких уже існували домовленості з іншими країнами.