Садиба таки комунальна
За втручання прокуратури Києва державна виконавча служба Шевченківського райуправління юстиції виконала рішення Господарського суду та 28 січня склала акт iз Київрадою про вилучення та передачу в комунальну власність 0,38 га землі, на якій розташовані житлові будинки родини художника О. Мурашка. Як повідомляє прес–служба столичної прокуратури, раніше Господарський суд задовольнив позов прокуратури та визнав недійсними договори оренди та купівлі–продажу земельної ділянки на території історичної пам’ятки садиби Мурашків, укладені Київрадою з ТОВ «Пантеон–Інвест» та ТОВ «Вестіга». Крім цього, Головним управлінням земельних ресурсів до автоматизованої системи ПК «Кадастр» внесено записи про визнання недійсними договорів оренди та купівлі–продажу цієї земельної ділянки. У прокуратурі зазначили, що у минулому році за позовом прокуратури Києва повернуто у комунальну власність чотири житлові будинки садиби Мурашків, які у 2008 році були незаконно передані у приватну власність.
Будинки кінця ХІХ ст., в яких жив та працював відомий художник О. Мурашко, внесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та значаться як пам’ятки історії, архітектури i містобудування місцевого значення.
Від Страсбурга до прокуратури
Україна продовжує програвати справи своїм громадянам у Страсбурзі і виплачувати їм компенсації з держбюджету через помилки корумпованих правоохоронців та суддів. Нагадаємо, що у січні Європейський суд з прав людини оприлюднив рішення за рекордною кількістю позовів проти України — Київ програв всі 211 справ. Днями ж прокуратура Сумської області після вироку ЄСПЛ за скаргою двох засуджених почала розслідування стосовно посадовців Сумського СІЗО та Роменської виправної колонії № 65. Адже Феміда у Страсбургу констатувала порушення прав цих осіб за ґратами і зобов’язала уряд сплатити кожному із засуджених по 7 тисяч євро.
Європейська Феміда встановила, що під час кримінального переслідування стосовно цих громадян було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, «однак у Сумському СІЗО, де ті перебували до винесення вироку, не забезпечені належні умови тримання арештованих». До того ж, службовці СІЗО та ВК № 65 допускали факти, коли кореспонденція заявників не надсилалась адресатам.
Отже, прокуратура області відкрила кримінальне провадження за фактом неналежного виконання обов’язків службовими особами, що завдало істотної шкоди правам двох громадян нині засуджених до довічного позбавлення волі, яке внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань.