Учора народним вічем біля пам’ятника Українським загиблим козакам полтавські «свободівці» разом із представниками небайдужої громадськості вшанували загиблих у бою під станцією Крути молодих героїв. Потім з нагоди 95–річчя їхнього подвигу влаштували концерт «Прометеї нації». А напередодні в обласному центрі відбувся тематичний «круглий стіл».
Його учасники ухвалили звернення до мера Полтави та міських депутатів із вимогою перейменувати вулицю Паризької комуни на вулицю Героїв Крут. Адже серед «крутян» були й наші земляки. Зрештою, в бою під Крутами українськими частинами командував уродженець села Дащенки Лохвицького повіту Полтавської губернії Аверкій Гончаренко.
До речі, вулиця Паризької комуни в центрі міста насправді не «найкомуністичніша» серед подібних «рудиментів» минулого. Не лише тому, що свого часу була Дворянською, а з 1919 по 1923 рік носила ім’я земляка, знаного українського есера, політичного діяча і письменника, одного з організаторів повстання проти гетьмана Павла Скоропадського Андрія Заливчого, котрого у 1918 році закололи багнетами ті ж гетьманці.
Нагадаємо, що й терміном «Паризька комуна» історики позначають два періоди правління в «революційній» Франції кінця ХVІІІ століття. Власне, у «первинному» значенні то була територіальна одиниця й орган місцевого самоврядування, що їх вибороли вільнолюбні французи в запеклій борні з тоталітарним монархічним режимом. Ідеали тих «комунарів» були суперпрогресивними для свого часу. Інша справа, що популярний бренд їхні «продовжувачі» — комуністичні вожді радянської імперії — використали для запудрювання мізків та побудови тоталітарної держави.