В Україні на одного мільйонера побільшало: токар iз Луганська на Різдво виграв у лотерею 7 млн. гривень. Історія пана Володимира (прізвище його, згідно з Законом «Про державні лотереї в Україні», не називають до отримання виграшу) як гравця «Лото–Забава» почалася чотири роки тому. Весь цей час Володимир та його родина грали в державну лотерею, хоч вартісних призів досі не вигравали. Щораз, аби збільшити шанси на успіх, луганчанин купував по кілька квитків, але ось цей, «везучий», дружина подарувала йому на Різдво. За кілька тижнів відтоді, як довідався, що став мільйонером, чоловік устиг оговтатися, тож на недавній прес–конференції в Києві бурхливої радості не виявляв і спокійно, розсудливо розповів журналістам, як розпорядиться грішми.
Насамперед, каже пан Володимир, забезпечить житлом доньку та сина, які нині зі своїми сім’ями живуть під батьківським дахом. На запитання, як зміниться його життя після отримання мільйонів, чоловік тільки посміхається й знизує плечима: «Різких змін у житті не відбудеться, чорну ікру щодня не їстиму. Роботу кидати не збираюся і перебиратися в інше місто не планую».
Цікаво знати, що людина, яка зірвала джек–пот, отримує насправді не всю суму виграшу, а мусить сплатити податок державі у розмірі 17 відсотків. Про це розповів «УМ» Генеральний директор оператора державних лотерей «МСЛ» Євген Власенко. «Кожен оператор дбає про повну безпеку та конфіденційність передачі виграшу власникові, — розповідає пан Євген. — Як саме отримати виграш — готівкою чи переведенням на банківський рахунок, частинами чи у повному обсязі — вирішує сам гравець».
Останнім часом в країні зріс інтерес до лотерей. Соціологи вважають це елементом кризових явищ, адже в лотерею нині грають не тільки азартні люди чи любителі легкої наживи, а й ті, хто у відчаї кидається до всіх можливих засобів хоч якось поправити своє благополуччя.
Аліна КОШЕЛЬ