Національний університет «Києво–Могилянська академія» знову судиться з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту. Цього разу «Могилянка» вимагає визнати протиправною відмову міністерства узгодити правила прийому до університету в 2013 році, що дозволяють студентам незалежно від напряму здобутого кваліфікаційно–освітнього рівня бакалавра вступати на будь–який напрям магістратури. Справу розглядає Окружний адміністративний суд Києва.
У НаУКМА важають, що «студент може отримати ступінь бакалавра з економіки, піти в магістратуру, отримати знання з журналістики та в результаті працювати економічним журналістом. Такий фахівець буде більш затребуваний на ринку праці». Водночас у Міносвіти вимагають чітко дотримуватися спеціалізації, бо отримання кваліфікаційно–освітніх рівнів в Україні є послідовним: студентам дозволяється вступати лише на той напрям магістратури, по якому був закінчений бакалаврат. Тобто якщо вчився на економіста, то бути тобі журналістом — зась. У «Могилянці» це вважають посяганням на автономію університету. «Студентів позбавляють вибору траєкторії навчання, що є однією з особливостей нашого вишу», — каже адвокат Андрій Гук, який представляє в суді інтереси НаУКМА.
Він додав, що в законодавстві немає норми, яка забороняє перехресний вступ, і представники Міносвіти це визнали. «Якщо так піде і далі, то ми виграємо справу. Ми як ВНЗ можемо робити те, що не заборонено законами України», — переконаний адвокат.
Нагадаємо, що «Могилянка» вже не вперше судиться з МОН. У 2011 році університет уже з’ясовував через суд, чому міністерство зменшило йому держзамовлення.