Безпрецедентна історія (у новітній українській історії начебто ще жоден чиновник до такого не додумався. — Авт.) розпочалася наприкінці минулого року. Інтернет–видання «Аргументи тижня — Крим» розмістило відео– і текстовий матеріал «Гуртожиток як пристанище кримських VIPів. Історія Павла Бурлакова». Журналісти видання Ганна Андрієвська і Заїр Акадиров розповіли про «житлові умови» другої особи в кримському уряді й начальника виборчого штабу «регіоналів» на останніх парламентських виборах Павла Бурлакова.
Точніше, спробували з’ясувати це у мешканців і коменданта відомчого гуртожитку в селищі Комсомольське поблизу кримської столиці. Позаяк одна з кімнат на першому поверсі офіційно закріплена саме за Бурлаковим, себто він у ній зареєстрований. Проте люди, як і варто було очікувати, і гадки не мали про таке поважне сусідство. От, либонь, і вся фабула цього журналістського розслідування. Навіть без натяку на те, як і де за ці останні два роки господарювання на кримській землі насправді облаштувалися «варяги» з шахтарського краю і Бурлаков зокрема.
Згодом, на підсумкових прес–конференціях, Ганна і Акадир звернулись до прокурора Криму В’ячеслава Павлова, а також тутешнього міністра регіонального розвитку і житлово–комунального господарства Віталія Кижаєва з проханням відреагувати на подвійну «прописку» місцевих чиновників. Одначе на випередження спрацював метикуватий суб’єкт критики. Свою заяву пан Бурлаков подав до місцевого управління Служби безпеки, звідки її переадресували в прокуратуру. Там її за новою процедурою внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань і доручили міліції провести розслідування за... ст. 182 Кримінального кодексу «Розголошення конфіденційної інформації».
У коментарі «Українській правді» урядовець заявив, що не ставив за мету відправити молодих журналістів за ґрати, а лише задовольнитись їхнім публічним вибаченням. «Давайте не декларувати, що ми будуємо громадянське суспільство, давайте разом його будувати, і почнемо це робити з себе», — відвів свою персональну образу урядовець. Утім його молоді «кривдники» вибачатись геть не збираються. Навпаки, налаштовані дати гідну відсіч. «Перший віце–прем’єр — це публічна особа, яка представляє органи влади, і, здавалося б, він мав би бути сам відкритий і показувати приклад відкритості. Але насправді він показує протилежне і через звернення до прокуратури та міліції намагається залякати незалежні засоби масової інформації, яких у Криму й так залишилося небагато. Очевидно, вони знайшли важіль, як на нас натиснути», — поскаржився колегам Заїр Акадиров.
Минулої п’ятниці його та Ганну Андрієвську повістками викликали на перший допит. Журналісти прийшли вчасно, а от самі слідчі — ні: один несподівано захворів, а іншого терміново викликали на службову нараду.