В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Важкий ранок? З'їж активованого вугілля. (Фото Володимира ЗАЇКИ.)
Руки тремтять, голова розламується, горлянку сушить, і, взагалі, у вас таке відчуття, ніби по ваших нутрощах цілу ніч гуляла весілля зграя скажених котів. Ця жахлива сукупність симптомів отруєння в усьому світі називається однаково — «ранок після вчорашньої ночі». Похмільних мук не побажаєш навіть ворогові. Не дивно, що в народі «гуляє» багато рецептів швидкої лiквiдацiї похмілля — аж до гримучих сумішей меленого перцю, гострого томатного соусу та нашатиря. Повний «джентльменський набір» запобіжних заходів годі перелічити. Але є декілька, так би мовити, основних акцентів. Отож, щоб зранку не було нестерпно важко...
До початку будь-якого, масового чи «камерного», вживання міцних напоїв з'їжте шість-сім таблеток звичайної аскорбінки — аскорбінової кислоти. Такий оригінальний превентивний метод дещо пом'якшить симптоми вашого «завтра».
Здається, всі знають, що не варто пити на голодний шлунок. Крім того, до таких загальновідомих, але нехтуваних заходів належить просте правило: не змішувати! Будь-що з будь-чим — шампанське з пивом, коньяк із малиновим варенням, а горілку з портвейном. Лікарі кажуть, що особливо небезпечними є популярні нині серед молоді коктейлі, які вважаються слабоалкогольними, але дають важку голову наступного ранку саме через додані сік, барвники і консерванти. Так само дещо важчими для похмільної голови вважаються шипучі вина — приміром, шампанське, яке п'янить набагато швидше через вуглекислоту, що подразнює слизову оболонку шлунка і так підсилює всмоктування алкоголю.
Досвідчені шанувальники спиртних напоїв також радять у процесі пиття підвищувати градус, а не знижувати його. Тобто пити менш потужні напої на початку вечірки, а закінчувати міцнішими, а не навпаки.
Не забудьте співвіднести свою вагу із тим, скільки ви п'єте. Якщо ви важите, як балерина, не варто й пробувати перепити «ваговика» під сто кілограмів...
Якщо по закінченні вечірки ви з'являєтесь додому, не поспішайте падати на ліжко і засинати молодецьким сном. Радимо перед тим, як лягти спати, випити води. Річ у тім, що синдром другого дня характеризується різким зниженням концентрації алкоголю у крові, а також розладнанням водно-солевого балансу. Отже, вливши у себе трохи води, ви дещо полегшите собі ранок завтрашнього дня, який неминуче настане.
Також заздалегідь, тобто звечора, наготуйте (поставте в межах досяжності від ліжка) пляшку мінеральної води і краще з уже відкрученою кришечкою, бо зранку на боротьбу із закритою пляшкою у вас може піти надто багато зусиль. Непогано було б приготувати лимон і вранці вичавити його у вашу склянку мінералки. Це поновить запас вітамінів, які знищує алкоголь.
Отже, ранок, який не буває добрим, настав. Велика кількість спиртного спочатку розширює, потім звужує судини та капіляри. Це звуження і спричиняє головний біль.
Випийте воду. Пийте її потроху, маленькими ковтками, щоб не викликати блювоту. Після того приготуйте такий цілющий напій.
На склянку води 50 крапель валокордину, столову ложку меду, дві таблетки аспірину, столову ложку яблучного оцту. Перший заспокоїть серце, мед — для печінки, аспірин — «від голови» й оцет — для судин. Якщо несила шукати стільки інгредієнтів — розчиніть у склянці холодної кип'яченої води таблетку аспірину UPSA, додайте лимонної кислоти — на кінчику ножа — і різко розмішайте у розчині чверть чайної ложки соди. Випити одним духом!
Звичний засіб від вранішніх мук — огірковий розсіл чи капустяний сік — поновить запас солі в організмі.
Значно поліпшать ваш стан водні процедури. Наприклад, контрастний душ. Дуже гарячий кількахвилинний душ змінити холодним. Заради боротьби із симптомами похмілля не зайве відвідати баню чи сауну. Традиційні процедури у подібних закладах пришвидшують процес виведення токсинів з організму. Щоправда, лікування у бані може бути не досить успішним, якщо ви надто захопитесь нездоровим прикладом героїв кінострічки «Іронія долі»...
Після душу (чи бані ) прямуйте в місце, де можна розжитись питвом і харчами... Отже, на кухню. В жодному разі НЕ пийте кави — вона звужує судини, підвищує тиск, тому може тільки погіршити ваш стан. Можна вжити такий загальнотонізуючий напій, як зелений (саме зелений!) чай, але він не всім до смаку, особливо зранку і на хвору голову...
Якщо маєте, випийте склянку будь-якого фруктового соку — він містить прості цукри — фруктози, які допоможуть організму спалити алкоголь. Заїжте крекерами і медом, вони теж повертають цукри.
Втрати калію, який є «допінгом» — для серця, компенсує простий бульйон. Можна — курячий супчик. Механізм дії у тому, що жири «відтягують» на себе токсини.
Так порадив князь темряви герою роману «Майстер і Маргарита» Стьопі Лиходєєву. І вилікував його, як відомо, стопкою охолодженої горілки під гарячу закуску. Теж реальний варіант похмелитися (замість улюбленого всіма пива), але пам'ятайте: не більше однієї чарки! Бо ризикуєте плавно перейти у наступний запій.
Для тих, хто хоче швидко позбутись наслідків похмілля, в анналах народної медицини є коктейль «Несподіванка». Його готують наступним чином.
Візьміть чарку. Стінки її змажте кількома краплями рослинної олії. Покладіть дві чайні ложки гострого томатного соусу, один сирий жовток, посипте сіллю, червоним і чорним молотим перцем. Додайте десертну ложку перцівки, вичавіть трохи соку з половинки лимона. Пийте одним ковтком.
Як вам не тяжко, поїсти все ж треба. Звичайно, харчі мають теж бути такими, що приводять до тями. Приготуйте часникову юшку. Для цього натріть свіжі огірки, часник, наріжте побільше різноманітної зелені — кропу, салату, петрушки. Додайте солі і трохи цукру. Залийте кефіром і сміливо вживайте. Допоможе!
Якщо ви і після цього не прийшли до тями — то такого просто не може бути! Зате завжди можна знайти якийсь альтернативний метод. Так, один знайомий позбавляється «отрути» дещо мазохістським — давньоримським — способом. Приплентавшись додому після гучного банкету, він звично випиває близько літра-півтора теплої води і викликає блювоту. У такий оригінальний, але дієвий спосіб організм позбавляється всього випитого і з'їденого, і значно зменшується його інтоксикація продуктами розпаду алкоголю...
Значної слави як антитоксин серед шанувальників алкоголю зажив такий простий препарат проти розладу шлунка, як активоване вугілля. Його приймають до, після і замість алкоголю...
А найкраща профілактика відомо яка — не пити взагалі...
*Після прийому 60-100 грамів алкоголю час сприйняття подразників збільшується вже до 0, 297 секунди, при тому, що норма сприйняття слухового і зорового відчуття у здорової людини — 0,19 секунди. Тобто ваша здатність сприймати візуальну та слухову інформацію зменшується у півтора рази від однієї чарки! Як і здатність відчувати біль.
*Алкогольна диплопія (подвоєння в очах) виникає також через те, що під дією алкоголю м'язи очей скорочуються повільніше, і їх узгоджена робота порушується. Зорові вісі зміщаються одна відносно іншої, і зображення потрапляє на несиметричні місця сітківки — у людини починає подвоюватись в очах.
*Алкоголь починає потрапляти у кров через одну-п'ять хвилин після його прийому і циркулює кровоносною системою близько п'яти-семи годин. Пульс прискорюється від 70-80 ударів до 100 на хвилину. Але при цьому сила і швидкість скорочення серцевого м'яза (міокарда) знижуються, оскільки алкоголь діє як депресант, тобто пригнічує діяльність серця.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>