Во ім'я Кирила і Врубеля

Во ім'я Кирила і Врубеля

Розташована на Куренівці Кирилівська церква серед знавців вважається настільки ж цінною, як і столичні Михайлівський Золотоверхий собор чи Києво-Печерська лавра. Збудована у ХІІ столітті культова споруда залишається одним із небагатьох вцілілих взірців архітектури княжої доби. А її фрески за майстерністю виконання і збереженістю є унікальними не лише для України — подібних немає навіть на території колишнього Радянського Союзу.
Тому й ціни київському храму немає. Точніше, її не знають. Що не заважає безцінній святині кілька десятиліть поспіль чекати на генеральний ремонт: увесь час грошей вистачає хіба на косметичні. Фахівці-реставратори б'ють на сполох. Без належного догляду будівля тріщить по швах, а її стіни роз'їдає грибок. Знавці переконують, якщо Кирилівську церкву не врятувати зараз, то незабаром Київ «осиротіє» на ще одну історичну пам'ятку.

Динозаври на атракціонах

Динозаври на атракціонах

Гадаєте, побачити, як народжувалася наша планета і по ній бігали динозаври, чи перенестися в машині часу в середньовіччя можна лише в кіно? А от і ні. Влаштувати казковий світ дитинства із птеродактилями і космічними прибульцями маленьким киянам та їхнім батькам обіцяють у новому центрі сімейного дозвілля «Дивосвіт». Останній у столиці відкриють на вулиці Маршала Малиновського, 24/10 (біля станції метро «Оболонь») уже до кінця цього року. За попередніми підрахунками, будівництво «казки» обійдеться замовникам у більш ніж сім мільйонів доларів.

Всі статті рубрики