Мойсей Фішбейн: Не підтримувати сьогодні Віктора Ющенка — це національний мазохізм

Мойсей Фішбейн: Не підтримувати сьогодні Віктора Ющенка — це національний мазохізм

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Таких свідомих українців, як єврей Мойсей Фішбейн, ще треба пошукати. Кожен, хто хоч раз чув, як цей колоритний чоловік могутнім голосом читає свої поетичні твори, ніколи вже не забуде ні його імені, ні його віршів. На долю пана Мойсея випала нелегка доля радянського дисидента. У 1979 році йому довелося виїхати з рідної України — як каже сам пан Фішбейн, «я не поїхав — мене поїхали». А все через те, що талановитий поет і політично свідомий громадянин не погодився на співпрацю з «органами». «У вас добре реноме в українських середовищах, ми інфільтруватимемо вас туди, а ви нам доповідатимете», — пояснював своєму «підопічному» майор-кадебіст. Мойсей не захотів стати Іудою. І розуміючи, що спокійно жити йому після цього вже не дадуть, попрощався з Україною — «навіки, до труни».
Тоді Фішбейн боявся навіть мріяти про те, що знову побачить рідну землю. Тому, повернувшись, особливо болісно переживає все, що діється з нашою вже вільною від залізних завіс і радянських «панів» державою. Йому болить, що й через стільки років після здобуття омріяного суверенітету Україна не стала справді незалежною, що й досі не здобула належного авторитету у світовій спільноті. І, як і всі справжні патріоти нашої землі, Мойсей Фішбейн вірить у те, що до влади прийде нова, справді українська команда, для якої болі й страждання нашого народу будуть не порожніми словами. Команда Віктора Ющенка. Про те, чому він вірить політикові, в якого, за словами мудрих нащадків народу Ізраїлевого, «єврейський розум» і душа патріота, відомий поет і перекладач, лауреат премії імені Василя Стуса, єврей із українським серцем розповідає в інтерв'ю «УМ».

«Оберемо ж Президентом козака за станом душі!»

«Оберемо ж Президентом козака за станом душі!»

Загальновідомо, що на хвилі розмов про потребу відродження Українського козацтва в Україні виникло фактично кілька десятків різноманітних «гетьманств», «козацтв» та організацій потрібного спрямування. Часто козаки з різних таборів мають протилежну ідеологію, існують для іміджевої чи й силової підтримки різних політичних сил, час від часу, відповідно до симпатій своїх лідерів, перекидаються з одного табору в інший. Але є в козацькому середовищі й приклади чесності та постійності. Ось рядки із заяви крайового отамана Українського козацтва Черкащини Олександра Зайцева, яку він розповсюдив днями за дорученням Ради отаманів ЧКО УК: «Вікові традиції козаків України зобов'язують нас бути незрадливими козацькій ідеї. Вірними до кінця козакам-побратимам, любити і захищати матір нашу, неньку-Україну. Кому, як не нам, козакам Черкаського крайового отаманства Українського козацтва, вихованим і змужнілим на розумінні того, що Черкащина є колискою козацтва, та не сказати своє вагоме слово, підкріплене конкретними діями, на підтримку національно-патріотичних, християнсько-демократичних, державницьких сил у переломний момент новітньої історії України».

Всі статті рубрики