Ще один рукав «Південного потоку». Хорватський
Учора «Газпром» підписав угоду з хорватською компанією Plinacro про будівництво відгалуження від газогону «Південний потік», який пов’язує Росію з Західною Європою, повідомив «Рейтер». Завершити будівництво 100–кілометрової хорватської гілки газопроводу планується в 2016 році й обійдеться вона в 60 млн. євро. Прогнозована пропускна здатність — 2,7 млрд. кубометрів.
Отже, «Південний потік» пройде дном Чорного моря до Болгарії, звідти до Сербії та Угорщини й Італії, а отримувати з нього російське блакитне паливо зможуть й інші країни, наразі — Хорватія. Ця країна, що має вступити в Євросоюз у липні нинішнього року, споживає щороку 3 млрд. «кубів» газу, з яких понад 60 відсотків видобуває на власних родовищах. Решта надходить від італійської компанії за контрактом, який закінчується у 2014 році, нагадує «Рейтер».
Два «потоки» «Газпрому» ще більше відкидають Україну від її недавньої ролі головного транзитера російського газу. Зараз територією нашої країни прокачується приблизно 50% російського газу, який іде в Західну Європу.
Індійських ґвалтівників судитимуть за прискореною процедурою.
Справу п’ятьох чоловіків, обвинувачених у зґвалтуванні та вбивстві студентки з Делі, передано до суду, сповіщає Бі–Бі–Сі. Розгляд справи, яка кілька тижнів тому спричинила масові протести в Індії, почнеться 21 січня. Проте адвокати кажуть, що процес не затягнеться, адже судді пообіцяли розглядати справу ґвалтівників за прискореною процедурою.
Президента підтопило
В Індонезії триває сезон дощів. Сильні зливи заливають на країну, найбільше потерпає столиця — Джакарта, яка захлинається від повені. Рівень води в деяких районах Джакарти сягнув трьох метрів. Велика вода полонила й президентський палац. Там, за повідомленням видання «Джакарта Пост», висота води близько 30 см. Лідер країни мусив евакуюватися в більш безпечний регіон.
Лише за офіційними даними, внаслідок стихії без даху над головою залишилися майже десять тисяч людей. Серед тих, чия загибель офіційно підтверджена, — наразі двоє.
Перекрити кордони з Сирією!
Йорданія має намір перекрити кордони з Сирією у разі ще більшої ескалації громадянської війни в країні або після падіння режиму Башара Асада. Про це заявив прем’єр–міністр Йорданії Абдулла Енсур. Йорданія вже прийняла тисячі біженців iз сусідньої країни, і влада боїться, що чергова хвиля втікачів iз Сирії може спричинити кризу в самій Йорданії.