Кілька днів рятувальники разом iз місцевими мешканцями шукали двох туристів, які ще напередодні вихідних пішли в гори поблизу села Пилипець Міжгірського району Закарпаття й не повернулися. Підсумки пошукової операції виявилися трагічними: в неділю одного зі зниклих у районі гори Гемба вдалося відшукати і доправити до місцевої лікарні, а його товариш–киянин загинув.
Сходження лавин у Карпатах, кажуть фахівці, явище звичне, утім досі було майже невідоме пересічним українцям, ба, майже екзотичне, адже про загрозу снігових лавин здебільшого дізнавалися з голлівудських фільмів. «Щороку одна–дві людини потрапляють у Карпатах під лавини. З початком гірськолижного сезону туристи часто йдуть у гори, навіть не підозрюючи про всі небезпеки, які на них чекають», — пояснює «УМ» заступник начальника Закарпатського обласного центру гідрометеорології Василина Блох.
Напрямок і сила вітру, висота снігового покриву — ось на що слід зважити найперше, коли плануєте покататися на лижах. За словами Василини Іванівни, якщо висота снігового покриву перевищує 30 сантиметрів, імовірність сходження лавини надзвичайно висока: «На сьогоднi висота снігу в Карпатах подекуди сягає 35 сантиметрів. Що при підйомі на висоту більше 800 метрів, а тим паче на круті схили, звідки туристи з’їжджають на лижах, вже само по собі становить небезпеку для життя. А в улоговинах висота снігового покриву і взагалі сягає метра. Сухий сніг, мороз і вітер утворюють так звані снігові «карнизи», які зриваються, прибиваючи туристів. Якщо лавина пішла, від неї важко сховатися».