Учора на Пейзажній алеї, одному з улюблених мiсць вiдпочинку киян, відкрили перший навчальний дитячий майданчик «Два світи». Поруч iз відомими усмiхненими синіми котами та персонажами з «Аліси в Країні чудес» і «Маленького принца» у дворику на Княжих Валах з’явилися «чудовиська», які мають символізувати непривабливість тіньової економіки. Шумлива змія, павук (образ рекету), скорпіон (контрабанда), крокодил (бюрократія) зроблені з бетону та обкладені мозаїчною плиткою–смальтою — вони виглядають цілком симпатично і, на думку дітей, які прийшли на відкриття майданчика, «прикольно».
Майданчик розділено на дві тематичні частини: пустеля, в якій проживають злі персонажі, та світ достатку, де красуються величезні фрукти, фантастичні крани і стоїть труба заводу, схожа на величезний льодяник. Два світи сполучає металевий місток, поруч iз ним — фонтан зі знаком гривні. Біля входу на майданчик вміщено віршований путівник двома світами авторства Олександра Ірванця. Спонсором проекту виступив Нацбанк України, звідси й економічна тематика майданчика.
Художники Костянтин Скритуцький і Федір Баландін, які спроектували всі скульптурні композиції на Пейзажній алеї, впевнені, що дітям буде цікаво в ігровій формі знайомитися з основами економіки. «Сьогодні діти розвиваються дуже швидко. Їм уже не цікаво гратися на безликих ігрових майданчиках», — переконаний Федір Баландін.
Майданчик монтували чотири місяці. Працювати довелося у складних погодних умовах, проте художникам–ентузіастам і волонтерам допомагали жителі прилеглих будинків. «Дуже приємно, що люди давали можливість підключити вітродуйки, передавали з балконів електричні подовжувачі для того, щоб робота не зупинялася», — розповів «УМ» Федір Баландін.
Вхід буде безплатним iз 9–ї ранку до 9–ї вечора. На ніч «Два світи» замикатимуть. Як пояснили «УМ» організатори, це робитимуть для того, щоб уберегти скульптури від вандалів, які «на пам’ять» відколупують смальту, а також для того, щоб на дитячому майданчику не вигулювали собак, не розпивали спиртні напої веселі компанії та не влаштовувалися на нічліг безхатченки.