«Укргідрометцентр» підготував усі необхідні документи для того, щоб узяти кредит у міжнародних фінансових інституцій. Про це на вчорашньому брифінгу заявив його директор Микола Кульбіда. Ціна питання з модернізації державної «служби погоди» — 52 млн. доларів. «Ми багато разів порушували питання про покращення державної підтримки, і є кілька цільових програм, але в нинішніх умовах вони практично не фінансуються, — цитує УНІАН пана Кульбіду. — Тому можна говорити хіба що про утримання гідрометеорологічних організацій на існуючому рівні, але не про їхній розвиток». У жовтні минулого року уряд підтримав ініціативу «Укргідрометцентру» про іноземне кредитування.
Для такої величезної за площею держави, як Україна, наявна мережа гідрометеорологічних станцій є недостатньо розгалуженою, аргументує Микола Кульбіда. Крім того, недостатньо пунктів зондування атмосфери, а саме вони є надзвичайно важливими для якісного моделювання і прогнозування погоди... «Також в Україні немає метеорологічних радіолокаторів, які створюють єдине радіолокаційне поле й допомагають відстежувати всі небезпечні явища. У нас немає суперкомп’ютера. І якщо в нас усього цього немає, то гідрометслужба обходиться державі надзвичайно дешево», — резюмує пан Кульбіда.
НЕБЕСНА КАНЦЕЛЯРІЯ
Зимно — бо зима
Зима не збирається відступати, навіть навпаки — відучора в країні «по всіх фронтах» настало похолодання. У середньому по країні синоптики прогнозують до кiнця тижня 10—17 градусів морозу, а на Прикарпатті — 17–22. Тiльки в пiвденних областях, зокрема в Криму, стовпчик термометра пiднiметься трохи вище нульової позначки — вiд 0 до 3 градусiв.
Деякого потепління очікують в Укргідрометцентрі з 15 по 21 січня. Відлиги не буде, просто мороз стане на кілька градусів «лагіднішим». «Це буде все одно зимовий характер погоди з мінімальною температурою в нічні години від 4 до 10 градусів морозу і вдень — до мінус 1–6 градусів», — заспокоює директор «Укргідрометцентру» Микола Кульбiда.