78–ме місце із 80 можливих посіла Україна в рейтингу країн світу, де найкраще народитися, що його щороку складає впливовий британський журнал «Економіст». Ігноруючи священний постулат про те, що «Батьківщину собі не обирають», експерти цього видання вже кілька десятиліть поспіль укладають список найкращих «вітчизн». До нього не входять ще з добрих півсотні держав, де — слід гадати — краще взагалі не приходити у світ.
Згідно з оприлюдненим днями рейтингом, Україна ще тримається у вісімдесятці, яка сяк–так, але може конкурувати, наприклад, з Нігерією (останнє місце списку «Економіст»). Росія, на яку рівняються деякі наші можновладці, принаймні публічно про це заявляючи, не набагато випередила Україну за якістю життя — 72–ге місце. В останній десятці «найкращих батьківщин» топчуться також Казахстан (74–те місце) та азербайджан (70–те). Навіть така не надто економічно розвинена країна, яка досі перебуває під гнітом комуністичної ідеології та плановго господарства, як Куба, значно випередила нас — 40–ве місце рейтингу.
Перші ж позиції посіли Швейцарія, Австралія, Норвегія, а також Швеція, Сингапур, Нова Зеландія, Нідерланди, Канада і Гонконг. Провідні велетні Європи, а з ними заодно і США та Південна Корея, опинилися в другій десятці.
Як стверджують автори рейтингу, він укладений на основі багатьох даних та експертних оцінок, зокрема оцінки добробуту та безпеки громадян, системи охорони здоров’я, довіри до громадянських інститутів, прихильності в даній країні до сімейних цінностей тощо. Загалом враховано 11 показників.
Цікаво, що чверть століття тому, в 1988 році, перший рядок списку посідали США, за ними — Франція та Західна Німеччина. Радянський Союз був на 21–му місці. А Ірак, ще не охоплений «Бурею в пустелі», посідав таку ж сходинку, як цьогоріч Китай, — 49–ту. Нинішній лідер у рейтингу «найкращих батьківщин» — Швейцарія — була в 1988 році на 13–й сходинці.