З 1 січня набула чинності постанова Кабінету Міністрів, що регламентує час прибуття за викликом бригади швидкої допомоги, нагадує державна інформагенція «Укрінформ». Так, у містах «швидка» має прибути за екстреним викликом через 10 хвилин, а в сільській місцевості — за 20 хвилин. Утім у постанові є обмовка: «Зазначені нормативи з урахуванням метеорологічних умов, сезонних особливостей, епідеміологічної ситуації та стану доріг можуть бути перевищені, але не більш ніж на 10 хвилин».
Документ перераховує й ті категорії викликів, які слід вважати екстреними: якщо пацієнт знепритомнів, у нього судоми, розлади дихання, біль у серці, блювання кров’ю, гострий біль у черевній порожнині, зовнішня кровотеча, ознаки гострих інфекційних захворювань, а також гострі психічні розлади, що погрожують здоров’ю самого хворого або оточуючим. Окрім того, до термінових віднесено всі ДТП і аварії на виробництві, а також такі виклики: коли людина отримала важкий опік чи забій, перелом, поранення або була уражена блискавкою, електрострумом, має асфіксію, була покусана твариною. Екстреним також є виклик, коли в жінки порушено нормальний перебіг вагітності.
В урядовій постанові вказано, які виклики тепер не вважати екстреними. Отже, якщо у вас просто стрімко підвищилася температура при грипі чи ГРВІ, або маєте мігрень, біль у суглобах, підвищений тиск, або коли у вас загострилися хронічні хвороби — «швидка» на такий виклик не приїде. Неекстреним вважається і виклик при больовому синдромі в онкологічних хворих. Такий виклик диспетчери перенаправлятимуть у поліклініку чи інший відповідний заклад охорони здоров’я. Медики мусять прибути за неекстреним викликом упродовж години.