Про кардинальні зміни у вітчизняному війську самі військові дізнаються, як правило, з нагоди того чи іншого свята. Лише місяць тому, відзначаючи 7 грудня 2012 року День Збройних сил України, солдати і офіцери дізналися від Президента Віктора Януковича, що у наступному році чисельність армії і флоту скоротиться. У привітальному слові Верховний Головнокомандувач додав, що військова служба у 2013 році стане контрактною, а структуру і систему управління ЗСУ буде переглянуто.
Як саме і за рахунок чого відбудуться ці зміни, влада не повідомила (нагадаємо, що перехід на контрактну службу планувався ще за часів президентства Ющенка, а його наступник — Президент Янукович — у передвиборчій програмі обіцяв повністю відмовитися від строковиків ще у 2011 р.). Відомо лише, що юнакам, яким у 2013 році виповнюється вісімнадцять, радіти зарано: останній призов влада планує провести восени. Отож строковики служитимуть безплатно ще й у 2014–му.
Новопризначений міністр оборони Павло Лебедєв президентську мету зрозумів правильно, тож днями, вітаючи підлеглих із Новим роком та Різдвом Христовим, заявив, що вже у цьому році «буде призупинено призов на строкову військову службу з одночасним переходом до комплектування армії винятково за контрактом».
«Уже у новому році на нас чекають нові, масштабні завдання. Президентом України визначено шляхи подальшого реформування і розвитку Збройних сил. Українське військо зазнає докорінних змін, — каже міністр Лебедєв. — Ми будемо скорочувати частини забезпечення: армія майбутнього стане сучасною та високомобільною. Ми піднімемо престиж армії та флоту в суспільстві!».
За словами заступника міністра оборони — керівника апарату Володимира Можаровського, протягом січня на затвердження очільника військового відомства планується подати перелік основних заходів переходу ЗСУ до комплектування військовослужбовцями–контрактниками, яким обіцяють «належне грошове забезпечення». Адже зрозуміло, що нинішньою зарплатнею приблизно у 1,5 тисячі гривень багато потенційних контрактників не зацікавиш.