Хто приручив львівську Феміду

14.07.2004

      Голова Всеукраїнського об'єднання «Свобода», народний депутат Олег Тягнибок зазнав поразки в судовій тяганині з львівськими об'єднаними соціал-демократами. Суд Личаківського району міста задовольнив судовий позов Львівської обласної організації СДПУ(о) до Олега Тягнибока, визнавши відомості, поширені останнім у сесійнiй залі Верховної Ради ще 16 травня 2003 року щодо діяльності СДПУ(о), такими, що не відповідають дійсності.

      Нагадаємо, що тоді представник «Нашої України» заявив з парламентської трибуни, що обласна організація партії Медведчука впливає на інформаційну політику Львівської державної телерадіокомпанії. Тепер суд зобов'язав Олега Тягнибока спростувати цю інформацію та вибачитися перед своїми політичними опонентами у письмовій формі.

      Однак, як і слід було очікувати, робити цього відповідач не збирається, оскільки впевнений у своїй правоті. Пан Олег вважає, що навіть неозброєним оком, переглядаючи львівське державне телебачення, можна побачити його залежність від політики есдеків. Тому депутат подаватиме апеляцію, але навіть якщо її не задовольнять, вибачатися він не збирається.

      Зауважимо, що схожа ситуація трапилася свого часу із судовим позовом львiвської фiлiї  СДПУ(о) до іншого народного депутата від «Нашої України», голови львівських рухівців Ярослава Кендзьора. У своїй програмі на тому ж львівському телебаченні «Політичні етюди», яку в результаті закрили, рухівець розповідав про незаконну співпрацю СДПУ(о) з Державною податковою адміністрацією Львівщини. Двічі Кендзьор програв суд, але так і не вибачився. Коли голова львівських «медведчуківців», народний депутат від СДПУ(о) Ігор Шурма вказав Віктору Ющенку на те, що в його команді нібито знаходяться незаконослухняні люди, такі як Кендзьор, лідер «Нашої України» відповів: справа в тім, що зараз суди часто працюють за тим принципом, за яким працював суд, що виносив вирок Василю Стусу за участі адвоката Віктора Медведчука.

      У тому, що зараз суди перебувають під адміністративним впливом, упевнений і заступник Олега Тягнибока, голова львівської обласної організації партії «Свобода» Андрій Парубій.  «Нинішня система дає змогу виправдати всі зловживання, які допускає СДПУ(о). Ця система зробила суддів заручниками тієї ситуації, яка склалась в державі», — заявив Парубій у коментарі «УМ».

      Львівські опозиціонери далеко не вперше стикаються з упередженими, на їхню думку,  суддями. Не так давно Галицький суд Львова визнав рішення облради щодо перерозподілу депутатських комісій, який було здійснено минулого року, нелегітимним. Тоді при перерозподілі представники депутатської проесдеківської групи «Соціальна справедливість» втратили керівні посади в комісіях. Як наслідок, суд визнав цю ротацію нелегітимною, посилаючись на те, що за це рішення голосувала насправді менша кількість депутатів, аніж треба було згідно із законом. Однак керівництво облради заявляє, що саме суд приймав рішення упереджено, оскільки навіть не вислухав як свідків достатню кількість депутатів, а також голову лічильної комісії, який підраховував голоси. 

      «Наша Україна» у Львові врешті-решт оголосила  війну суддям, які «виконують політичні замовлення». Опозиціонери впевнені, що перед виборами Адміністрація Президента намагатиметься «розставляти» своїх суддів на високі посади, щоб у результаті повторити «мукачівський» варіант виборів, але вже на всеукраїнському рівні. Яскравий приклад — історія із Сергієм Лєсним, який займає посаду голови Сихівського суду Львова. За інформацією «Нашої України», у планах Медведчука — зробити його головою Апеляційного суду Львівської області. Те, що вибір влади впав саме на Лєсного, опозиціонери пояснюють дуже просто. За їхніми словами, саме цей суддя виконав найбільшу кількість політичних замовлень. Головним із них було рішення щодо визнання недійсними виборів мера Мукачева, коли переміг «нашоукраїнець»  Василь Петьовка. Одразу після цього Лєсного призначили головою Сихівського суду, згодом він отримав звання заслуженого юриста України.

      Обурюючись діяльністю Лєсного, «нашоукраїнці» «закидали» скаргами Верховний Суд України. У результаті вже двічі за останній місяць у Львівському апеляційному суді збиралася суддівська кваліфікаційна комісія, яка мала проаналізувати діяльність скандального судді. Однак жодного разу сам винуватець скандалу на засідання не з'явився, відтак це питання не розглядалося. Однак опозиція обіцяє, що боротиметься за чесні суди в Україні до кінця і, як попередніх два рази, збиратиме пікети під стінами Апеляційного суду, коли там розглядатимуть «справу Лєсного».

Мар'яна П'ЄЦУХ.

  • У Верховній Раді оголошено перерву

    Після ранкових голосувань щодо програми діяльності уряду та законопроекту про пропорційну виборчу систему відбулося екстрене засідання фракції “Наша Україна”. >>

  • Почати знизу

    Доки український парламент, попри майданні обіцянки, не поспішає саморозпускатися, а ідея загальної децентралізації влади лишається в проектах, політики місцевого рівня вирішили взяти ініціативу в свої руки і почати ділитися досвідом та налагоджувати співпрацю з колегами, не чекаючи вказівок згори. >>

  • Вiдставили до лiкарнi

    Прокурор Черкаського району Руслан Олійник, він же син екс-мера Черкас і відомого народного депутата України Володимира Олійника, нині у реанімації. Туди він потрапив після того, як районну прокуратуру пікетували черкаські активісти, вимагаючи його відставки. >>

  • «УДАР» коліном

    Верховна Рада, котра ніяк не зважиться на «суїцид», помалу викликає гостре роздратування у найбільш палких прихильників дострокових парламентських виборів. Цього тижня із незвичною для себе різкою риторикою виступив депутат від «УДАРу» Павло Розенко, котрий заявив наступне: «УДАР» наполягатиме, щоб на одному з перших засідань через два тижні було все-таки проголосовано постанову (про саморозпуск), яка була підписана трьома політсилами... >>

  • Морозу відріжуть зв'язок,

    Як уже повідомлялося, спікер розпущеного парламенту Олександр Мороз планує скликати 4 вересня сесію ВР. На заваді цьому можуть стати досить цікаві чинники. >>