Переважна частина християнського світу вчора святкувала Різдво. Уперше це свято було внесено в церковний календар у IV сторіччі, і тоді ж було обрано символічну дату — 25 грудня, адже точна дата народження Ісуса не відома. Українська, Російська, Єрусалимська та деякі інші церкви досі відзначають Різдво 25 грудня за «старим стилем», тобто юліанським календарем — у григоріанському цій даті відповідає 7 січня.
Різдвяна меса у Святий вечір, яку позавчора відслужив у базиліці святого Петра у Ватикані 85річний Папа Римський Бенедикт XVI, стала восьмою з початку його понтифікату. У своїй проповіді до 10 тисяч присутніх вірян очільник Римокатолицької церкви закликав людей знайти час для Бога у стрімкому сьогоденні, а також зберегти мир у світі. Папа закликав покласти край громадянській війні в Сирії, а також якомога швидше вирішити конфлікт між Ізраїлем та Палестиною.
А вчора опівдні (о 13:00 за київським часом) Папа Бенедикт XVI виголосив із балкону Собору Святого Петра традиційне різдвяне послання Urbi et Orbi («Місту та світу»), в якому повторив стурбованість насиллям у Сирії, ізраїльськопалестинським конфліктом та ситуацією в Африці. Також він закликав до релігійної толерантності владу Єгипту, де пройшли дитячі роки Ісуса. Згадав понтифік і про гарячі точки Чорного континенту, зокрема Малі, частину якого захопили ісламські екстремісти, Нігерію, де часто скоюють теракти проти християн та християнських храмів, Конго і Кенію, які роз’їдають внутрішні конфлікти. Говорячи про Азію, Папа закликав нове керівництво Китаю до пошанування релігії та релігійних звичаїв. Адже, за офіційною статистикою, у Китаї нині мешкає приблизно 25 мільйонів християн. За неофіційною, що її ведуть організації, що займаються допомогою християнам Китаю, у цій країні налічується вже до 130 мільйонів послідовників Христа. Американський теолог Харві Кокс прогнозує, що упродовж найближчих 20 років Китай стане домівкою для найбільшого числа християн у світі. У КНР діє так звана патріотична церква, підпорядкована комуністичному режиму. І саме кількість членів цієї церкви береться до уваги в офіційній статистиці. Проте значно більша частина вірних у Китаї належить до так званих підпільних церков. Це християнські спільноти, які не визнають «керівної і спрямовуючої» ролі партії, за що потерпають від репресій з боку влади.
Папа Римський завершив послання Urbi et Orbi благословенням християн світу багатьма мовами, зокрема й українською.
Святковий настрій учора панував і у Вифлеємі. Місто, де, згідно з Біблією, народився Ісус, розташоване на Західному березі Йордану — на території Палестинської автономії… Різдво там відзначають і 25 грудня, і 7 січня, адже до місця, де колись у яслах лежав Христос, з’їжджаються християни найрізноманітніших конфесій.
У зведеному 1700 років тому на місці народження Христа храмі Різдва відбулася святкова меса. Глава Католицької церкви в Єрусалимі Фуад Твал, звертаючись до парафіян, підтримав ідею створення Палестинської держави. Латинський патріарх заявив, що це Різдво «може стати святкуванням народження Христа і народження держави Палестина». Він також закликав народи Близького Сходу до миру.
У месі взяло участь понад 15 тисяч прочан з усіх куточків світу. Упродовж Різдвяних свят як за григоріанським, так і за юліанським календарем на сцені, встановленій біля різдвяної ялинки на площі Ясел, відбуватимуться концерти та вертепи, які приваблюють натовпи прочан і туристів. Торік у цей період Вифлеєм відвідали 135 тисяч людей. Цього року, у зв’язку із загостренням ізраїльськопалестинського конфлікту, гостей очікується менше.