У Черкаському зоопарку одна гадська мама, яку в науці величають африканською шумливою змією, заселила своїми новонародженими немовлятами трохи не весь тераріум. Унікальність у тому, що така багатодітність у природі трапляється вкрай рідко. Черкаська «мати–героїня» народила більше семи десятків хвостатих малюкiв, хоча зазвичай ці змії приводять на світ за раз удвічі меншу кількість дитинчат.
За словами директора Черкаського зоосаду Євгена Вана, доросла африканська шумлива змія виростає завдовжки понад метр, має велику голову та отруйні зуби до трьох сантиметрів. Таку краще ніде, окрім зоопарків, не зустрічати, бо 20 відсотків укушених нею людей не вдається врятувати. Правда, наголошує директор, зміюка кусає не завжди по–справжньому. Інколи, аби попередити про власну небезпечність, вона робить так звані «сухі» укуси — не випускає отруту, а лише кусає дуже глибоко. «Назва шумливої змії пішла від сичання, яке вона видає: коли плазун відчуває небезпеку, то набирає повні легені повітря і видає звуки, схожі на дихання хворого на бронхіт», — пояснює Євген Ван.
У черкаської шумливої рекордсменки ці пологи другі. Свою малечу вона народила в «кульках» — оболонці, котра буквально через мить після появи на світ змiєнят розірвалася. Усіх новонароджених, кожен з яких у довжину сягає 20 сантиметрів, розселили по трьох тераріумах. Годівлею цього дитячого садка займається особисто директор зоопарку. «Їдять вони новонароджених мишей та щурів. Годую по черзі й стежу, аби всі поїли. Тих, хто уже пообідав, відсаджую. Слідкую, аби не кусалися, бо, буває, заводяться за харчі», — розповідає Євген Ван.
Коли виводок шумливої змії підросте, його продаватимуть (одна така зміючка коштує 100 доларів), або обміняють на повзучих гадів інших видів. Цікаво, що в тераріумі Черкаського зоопарку нині вже більше сорока видів змій.