Згідно з результатами спеціального звіту міжнародної організації «Репортери без кордонів», у 2012–му в світі загинуло 88 журналістів, тобто на третину більше, ніж попереднього року (66 загиблих). Це найгірший показник, починаючи з 1995 року, відколи «Репортери» укладають такі звіти. Особливо небезпечними минулі дванадцять місяців були для журналістів у Сирії, Сомалі та Пакистані, а також у Мексиці та Бразилії. Найбільше наражалися на ризик люди, які займалися громадянською журналістикою. Кількість таких громадянських журналістів, що описували ситуацію в країні й загинули від рук представників сил безпеки, зросла більш ніж у вісім разів. При цьому, як наголошують укладачі звіту, ті, хто вбиває журналістів, як правило, не несуть за це відповідальності. І це дає їм відчуття безкарності.
Близько 900 журналістів було кинуто за ґрати, ще майже двом тисячам погрожували чи завдали фізичної шкоди. Перше місце за кількістю ув’язнених журналістів посідає Туреччина, де було затримано 42 журналістів та чотирьох інших співробітників медіа. Це більше, ніж кількість ув’язнених журналістів у Китаї, Еритреї, Ірані та Сирії, разом узятих (ці країни також увійшли до першої п’ятірки).
Окремо у негативному контексті у звіті згадується Україна, де, як стверджують «Репортери без кордонів», зросла кількість нападів на журналістів. «Фізичні напади почастішали в Україні, де безкарність сприяє утриманню певного рівня насильства щодо журналістів, хоча там і немає проблеми з безпекою», — сказано в документі. Організація також відзначає, що до Білорусі після 2010–11 років, позначених безпрецедентними протестами та їх жорстким придушенням, повернулося відносне затишшя.
Найнебезпечнішими регіонами для працівників ЗМІ є Близький Схід та Північна Африка, і лише в західній півкулі зафіксовано зменшення кількості вбитих журналістів. Водночас «Репортери без кордонів» звертають увагу на поліпшення ситуації в Єгипті та Лівії після падіння режимів Хосні Мубарака і Муаммара Каддафі.