Свій пікет активісти громадських організацій з Ялти провели під стінами будівлі постійного представництва Президента у Сімферополі. Їхні вимоги незмінні — припинити знищення науковоекспериментальної бази і виноградників уславленого інституту в селищі Отрадне (Велика Ялта). Один iз фундаторів акції — голова Наукового товариства виноградарів і виноробів України Тагір Рамазанов — озвучив перед присутніми телеграми і листи, які надійшли від колег iз Вірменії, Дагестану, Азербайджану і Молдови. «Дослідноекспериментальний винзавод (в Отрадному. — Авт.) відігравав велику роль у наукових експериментах, які проводив інститут «Магарач» упродовж багатьох десятиліть, а зібрана при винзаводі колекція вин не має аналогів на просторах колишнього СРСР. Втрата навіть окремих експонатів цієї винної колекції в мирний час не матиме виправдань!» — сказано, зокрема, у листі президента енологів Республіки Молдова Г. Арпентіна.
Але це вже сталося. Принаймні так вважає учасник учорашньої акції і голова Громадського комітету Великої Ялти Микола Карпенко, який розповів «УМ», що буквально на другий день після вивезення винної колекції з підвалів винзаводу він угледів на вивільненій території цілий великий контейнер порожніх і розбитих пляшок, вкритих багаторічним шаром пилу. Тож припускає, що в них зберігалося саме колекційне вино. У цій купі пан Карпенко знайшов із товаришами навіть непочату пляшку магарацького лікеру, якому, за оцінками фахівців, не менше сімдесяти років. «Отже, до нового місця зберігання, підвалів винкомбінату «Лівадія», дістались не всі 20 тисяч пляшок з історичної колекції», — скрушно констатує співрозмовник.
Проте Карпенко має намір i далі чергувати біля воріт списаного винзаводу в Отрадному, щоб завадити проїзду туди важкої техніки. Це при тому, що днями раніше на подібній акції під стінами інституту «Магарач» в Ялті його директор Анатолій Зотов публічно заявив, що вести господарську діяльність в Отрадному його заклад уже «не має права».