Аби дізнатися про те, чи буде кінець світу 21 грудня, Олег Островський вирішив побувати у Мексиці — на батьківщині цивілізації майя, яка в доколумбівській Центральній Америці створила систему календарів, відому всьому світу. Тож чоловік відвідав столицю цивілізації майя — місто Чичен–Іцу, піднявшись сходами славнозвісної піраміди Кукулькана і тримаючи в руках прапор «Вільного козацтва Холодного Яру».
Пан Олег — український патріот, відомий на Черкащині тим, що будує в Холодному Яру, поруч iз дубом Максима Залізняка, храм Петра Калнишевського і є директором приватного музею історії Холодного Яру. Тож до Мексики він прихопив ще й чорний прапор iз тризубом. Цей стяг холодноярських повстанців iз викарбуваним написом «Воля України або смерть» на його прохання розгорнули там нинішні нащадки цивілізації майя.
«Я не відчув, щоб нащадки майя готувалися до загибелі світу. То чому так українці цього бояться? Набагато реальніше втратити здобутки української державності, нашу волю і самостійність», — поділився своїми враженнями з виданням «Вечірні Черкаси» Олег Островський після повернення.
ДОВІДКА «УМ»
У Мексиці руїни стародавнього міста Чичен–Іца, найвідомішої археологічної пам’ятки періоду майя, розташовані за 120 кілометрів на південний схід від міста Меріда. Майя — це стародавня цивілізація не лише Мексики, а й Гватемали, Гондурасу та Сальвадору. Нині на цих територіях проживає 6 млн. нащадків майя. Цікаво, що Чичен–Іцу було зведено відповідно до вірувань індіанців: міста будувалися так, щоб віддзеркалювати стан астрономічних об’єктів нічного неба.
Оскільки майя розбиралися в астрономії, вони вивчили й нанесли на карту схему руху Сонця, Місяця, інших планет. Саме на цьому й базувалися їхнi релігія та міфологія, котрi пояснювали минуле, сьогодення і майбутнє. Окрім цього, майя винайшли комбінацію з трьох точних і взаємопов’язаних між собою календарів. Під час розкопок на території міста було виявлено знамениті піраміди Чичен–Іци, серед яких виділяється Храм Кукулькана — 24–метрова піраміда.
Неймовірно, але у дні осіннього та весняного рівнодення сонце освітлює сходи піраміди так, що утворює зображення семи рівнобедрених трикутників, котрі складають тіло 37–метрової змії. Уряд Мексики викупив 83 га землі, на якій існувало місто Чичен–Іца, ця територія визнана ЮНЕСКО археологічною пам’яткою та внесена до списку семи чудес світу. До речі, у Гватемалі знайдено календар цивілізації майя, який вони створили у IX столітті й згiдно з яким світ існуватиме ще щонайменше 7 тисяч років.