На Першому каналі Українського радіо нарешті підбили підсумки радіодиктанту, який усі бажаючі писали 9 листопада. Цьогоріч його текст був присвячений постаті письменниці Марії Вілінської, більше відомої під псевдо Марко Вовчок. Автор тексту, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко, рясно «начинив» радіодиктант пунктуацією та складними випадками написання деяких слів. Тому не всі з понад 15 тисяч учасників (це, зауважимо, тільки ті, хто надіслав свою роботу в Київ) впоралися iз завданням. Текст про Марка Вовчка подужали тільки двоє учасниць — пенсіонерка зі Львова, колишня вчителька української мови 72річна Ольга Петрівна Чупик та восьмикласниця Житомирської гуманітарної гімназії №23 Дана Памірська. Обидві отримають спеціальні подарунки та грошові премії в розмірі 5 тисяч гривень. Ще 35 учасників написали диктант лише з однією помилкою. До речі, наймолодшій учасниці радіодиктанту — Христинці Дехтяренко з Тернополя — немає ще й п’яти років, а найстаршій — Марії Самус із Полтави — виповнилося вже 94, повідомляють на Першому каналі УР.
Олександр Авраменко каже, що текст диктанту розрахований на дев’ятикласника. Саме в цьому класі закінчується вивчення всіх необхідних правил, а вже у наступних, десятому та одинадцятому, їх лише повторюють. Утiм найбільшим каменем спотикання для українців стала саме пунктуація, зауважує автор тексту. Не всі відокремили комами прикладки, зокрема, в реченнях: «Якось Іван Тургенєв, славетний російський класик, звернувся до Тараса Шевченка, аби той порекомендував...», «Шістнадцятирічна Марія Вілінська, красуня, розумниця, дочка російського дворянина, живе в Орлі». Багато хто помилково виділяв комами прикладку, що є власною назвою («...з викликом підписуватиме свої твори чоловічим псевдонімом Марко Вовчок»). А ще учасники спіткнулися на двокрапці в складному реченні («...Марка Вовчка: він один знає нашу мову»), у цьому випадку, пояснює пан Авраменко, замість розділового знаку можна поставити прийменник «бо», тому однозначно ставимо двокрапку.
Оскільки це був уже дванадцятий радіодиктант, він був дещо важчим, ніж попередні — рівень учасників має ж рости! Тому Олександр Авраменко радить готуватися до наступного випробовування вже зараз. Зазирнути ще раз у підручник — нікому не зашкодить.