Напередодні 12 грудня Азія просто збожеволіла. За китайською філософією феншуй, 12.12.12 буде винятково щасливий день — ці цифри символізують успіх. Тож місцеві «загси» готувалися до реєстрації рекордної кількості шлюбів. І справді, заяв на одруження 12 грудня 2012 року подано в середньому в чотирип’ять разів більше, ніж у «звичайні» дні. Але рекордною ця дата не стала. І торік у листопаді — 11.11.11 (ці цифри символізують вічне кохання), і позаторік у жовтні — 10.10.10 (ця дата символізує досконалість) у Гонконгу, Китаї, Сінгапурі тощо побралося значно більше пар. Виходить, вічне кохання й досконалість в Азії цінуються таки вище, ніж успіх.
Цікаво, що багато китайців та мешканців інших країн Азії вирішили стати на весільний рушничок 21 грудня — заяв на реєстрацію шлюбу в цей день зареєстровано також значно більше, ніж зазвичай. Як іронізує місцева преса, одне з двох: або азіати не надто вірять у кінець світу за календарем майя, або, навпаки, ототожнюють із ним одруження.
Водночас до «кінця світу», попри весь абсурд цього очікування (бодай тому, що насправді, за розрахунками народу майя, 21 грудня 2012 року завершується зовсім не календар, а просто чергова ера перед початком наступної), готуються не лише надто легковірні люди в Україні. Провізією та свічками на випадок світового катаклізму, який самі вони планують пережити, запасаються апокаліптично налаштовані американці, канадці, австралійці тощо. Згідно з опитуванням чилійського інтернетпорталу trabajando.com, 24% чилійців бояться йти цього дня на роботу. І вимагають від працедавців виплатити зарплатню за грудень до 21го, бо ж потім «буде пізно».
Та чи не найбільше «кінця світу» очікують мексиканці. Не тому, що справді вірять у якісь світові катаклізми цього дня, а тому, що 21 грудня в країні очікується справжній туристичний бум (а отже, й чудова нагода для місцевих заробити на кілька років наперед). Як пише британська газета «Телеграф», мільйони тих, хто вірить в «апокаліпсис майя», прагнуть зустріти цей день на батьківщині давнього народу. Мексиканські турфірми «просікли» можливість прибутку й організовують спеціальні «апокаліптичні тури», а влада розраховує завдяки легковірним іноземцям поповнити державний бюджет на 14,6 мільярда «зайвих» доларів.